FOTO Slovensko na špeciálnej olympiáde s dvoma medailami v alpskom lyžovaní

NETKY.SK • 20 Marec 2017, 11:09 • 2 min

SCHLADMING - Slovensko získalo v druhý deň súťaží na 11. svetovej zimnej špeciálnej olympiáde v Rakúsku dva kovy v alpskom lyžovaní. Simonne Sadloňová obsadila prvé miesto v superobrovskom slalome v kategórii mierne pokročilých a Michal Štubňa bol druhý medzi pokročilými.

Sadloňová nenašla premožiteľku časom 1:17,69 minúty, Štubňu prekonal jedine domáci Thomas Praxmarer (+5,14 s). Na podujatí štartuje 2700 športovcov s mentálnym postihnutím zo 107 krajín. Štubňa reprezentoval Slovensko aj v cyklistike na špeciálnej letnej olympiáde v Šanghaji a zúčastni sa tiež na zimných hrách v Pjongčangu.