Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Jozef Oklamčák a jeho aktivity
10. apr. 2021Igor
BratislavaBratislava 15°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Jozef Oklamčák a jeho aktivity. Otvorte časovú os udalostí.
Jozef Oklamčák, spevák Peter Nagy a producent a šéf OPUSU Július Kinček
Jozef Oklamčák, spevák Peter Nagy a producent a šéf OPUSU Július Kinček
26.04.2015 13:20 Osobnosti
FOTO Oklamčák, Nagy a Kinček na Miss Slovensko 2015
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.04.2015 13:20 Osobnosti

FOTO Oklamčák, Nagy a Kinček na Miss Slovensko 2015BRATISLAVA - Jozef Oklamčák, Peter Nagy a Július Kinček oslavovali a spomínali na svoje začiatky po finále MISS SLOVENSKO 2015.


Jozef Oklamčák, ktorý je pre súčasníkov známy hlavne tým, že v roku 1988 naštartoval súťaž krásy Miss v bývalom Českoskoslovensku a je zakladateľom súťaže Miss Slovensko a hudobnej ankety Slovenský Slávik a tiež medzinárodného kultúrno - športového projektu, Československý lev OSST, v týchto dňoch oslavoval a spomínal.

 

Hlavným dôvodom bol projekt Miss Slovensko, ale vďaka stretnutiu po dlhšom období so spevákom Petrom Nagym a producentom Júliusom Kinčekom aj na obdobie svojej mladosti.

 

Malo kto vie, že práve Oklamčák bol pri začiatku kariéry "chlapca z malého mesta" Petra Nagya, keď do povedomia vstúpil najmä víťazstvom na FPP v Martine pesničkou Nagasaki.

 

Ale najmä Július Kinček, ktorý bol v tom čase považovaný za jedného z najschopnejších hudobných odborníkov a producentov, veľmi pomohol k speváckemu úspechu Petra Nagya. A práve táto trojica sa po dlhých rokoch stretla na finále MISS SLOVENSKO 2015 a spomínala na obdobie spred 30 rokov a začiatky Petrovej kariéry.

 

Ako povedal pre netky.sk v súčasnosti prezident Československého leva OSST Jozef Oklamčák: "s Petrom Nagym sa poznáme už vyše 30 rokov a pri každom stretnutí spomíname, pretože máme veľa spoločných zážitkov. Rovnako aj s Juliusom Kinčekom, ktorý okrem Petra Nagyho naštartoval aj kariéru Pavla Haberu a skupiny TEAM a aj iných v súčasnosti úspešných hudobníkov."

 

Ako sme sa dozvedeli, Jozef Oklamčák mal veľmi blízko k hudobníkom, spevákom a skupinám aj vďaka tomu, že ako vtedajší žurnalista, riadil tlačové strediska a bol hovorcom FFP v Martine a Sokolove, Hudobného festivalu mladých v Bojniciach, Bratislavských džezových dni, Bratislavských hudobných slávnosti, Rockfestu v Prahe a bol aj pri založení talentovej súťaž pre mladých hudobníkov ROCKLET.

 

Vlastne ROCKLET, bol v začiatkoch 90 rokov niečo obdobne, ako v súčasnosti televízne relácie Superstar, Talent, či Hlas Československa.

 

A oklamčáková agentúra ROCKLET, kde začínali okrem iných, aj Jaro Slávik, Peter Riava, Peter Bielik, resp. bývala zástupkyňa šéfredaktora Nového času a bývalá šéfredaktorka Plus jeden deň Andrea Jovanovič, zastupovala skupinu Metalinda, Pala Drapáka, ale aj Sagvana Tofiho, Hurikán, Roxanu, skupinu Projekt a po návrate z emigrácie aj Roba Grigorova.

 

Agentúra ROCKLET v tom čase, bola okrem iných aj pri organizovaní koncertov Deep Purple, Nazareth, ale aj organizovaní osláv vzniku Slovenskej republiky, na prelome roka 1992 a 1993, za účasti desiatok hudobníkov /medzi inými aj skupina Tublatanka/ ale aj jedného z najznámejších a najpopulárnejších kultúrno-športových podujatí STREET BALL v Bratislave a Brne a Prahe.

 

Takže pri stretnutí týchto troch pánov, speváka Petra Nagyho, producenta a šéfa hudobného vydavateľstva OPUS Júliusa Kinčeka a prezidenta Československého leva, Jozefa Oklamčáka a neskôr aj za prítomnosti generálneho riaditeľa TV JOJ Marcela Gregu, a predsedu trestného kolégia NS SR Štefana Harabina, po skončení galaprogramu MISS Slovensko 2015, bolo načo spomínať a ako sme sa dozvedeli, až do neskorých ranných hodín.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  Pavol Harum a Honza KrálNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok