Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2019Lýdia
BratislavaBratislava 28°
Biblia
TV program
Moje Netky
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová
29.04.2015 09:55 Domov
Flašíková Beňová: Pri podpore zamestnávania mladých chýbajú výsledky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.04.2015 09:55 Domov

Flašíková Beňová: Pri podpore zamestnávania mladých chýbajú výsledkyBRATISLAVA - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) sa budú v rámci dnešného dňa opätovne zaoberať aj iniciatívou na podporu zamestnanosti mladých ľudí. Témou rokovania bude uľahčenie a zrýchlenie preplácania finančných prostriedkov, ktoré členské štáty využívajú v rámci tohto nástroja z európskych fondov.


Európsky parlament sa za posledných pár mesiacov zaoberá problematikou zamestnávania mladých už po niekoľký raz. „Snaha tu je, no doposiaľ so slabými konkrétnymi výsledkami. Ukazuje sa, že mnohé členské štáty, v ktorých je nezamestnanosť mladých najvyššia, nevedia ponúkané peniaze využiť adekvátnym spôsobom,“ vysvetlila poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Dôležité podľa nej je, že si európske inštitúcie a ich predstavitelia uvedomujú svoju zodpovednosť v tejto oblasti a snažia sa existujúce podporné mechanizmy nastaviť čo možno najefektívnejšie.

 

„Pretrvávajúca hrozba vzniku tzv. stratenej generácie so sebou nesie veľké množstvo nebezpečenstiev. Jedným z nich je aj technologické zaostávanie, čo si z hľadiska snahy o toľko krát omieľaný udržateľný hospodársky rozvoj, určite nemôžeme dovoliť. Potrebujeme budovať Európu ako spoločenstvo otvorené pre pracovné miesta, zručnosti a investície,“ zdôraznila poslankyňa. Navrhovaná zmena nemá poskytnúť členským štátom peniaze nové, ale má pomôcť a zjednodušiť čerpanie tých, ktoré sú na danú oblasť momentálne vyčlenené. „Zvýši sa úroveň predbežného financovania projektov. Osobitná pozornosť by pri nich mala byť venovaná mladým ľuďom pochádzajúcim zo slabších sociálnych pomerov, nižšou úrovňou vzdelania, či zdravotným znevýhodnením,“ uzavrela europoslankyňa

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok