Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. feb. 2019Etela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová
27.05.2015 14:17 Domov
Flašíková Beňová: Potláčať zlé stravovacie návyky detí a mládeže sa nedá bez peňazí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.05.2015 14:17 Domov

Flašíková Beňová: Potláčať zlé stravovacie návyky detí a mládeže sa nedá bez peňazíBRATISLAVA - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) sa v rámci dnešného mini plenárneho zasadnutia zaoberajú aj problematikou zlučovania dvoch existujúcich podporných mechanizmov v oblasti zdravého stravovania. Ide o školský mliečny program a program podpory konzumácie ovocia na školách, ktoré v rámci Únie dlhodobo fungujú.


Klesajúca konzumácia čerstvého ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov si nepochybne vyžaduje pozornosť a prehodnocovanie existujúcich opatrení. „Otázkou zostáva, či práve ich spájanie je tou správnou cestou. Chýba mi tam totiž dostatočne podrobná analýza jeho výhodnosti, ako aj potrebné zhodnotenie doterajších dopadov a výsledkov v rámci členských štátov,“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Za omnoho dôležitejšie pritom považuje primerané navýšenie finančných prostriedkov v rámci oboch programov.

 

„Ich cieľom je bojovať proti zlým stravovacím návykom, ktorých dôsledkom je nárast obezity a zdravotných ťažkostí najmä u detí a mládeže. To sa však nedá robiť bez peňazí,“ pripomenula europoslankyňa. Návrh na spájanie to však podľa nej v žiadnom prípade nezohľadňuje v adekvátnej miere, pričom práve to by malo byť prioritou. Za dôležité tiež považuje, že oba programy sa v súčasnom nastavení nesnažia v tejto oblasti nič prikazovať alebo naopak zakazovať. „Idú tou správnou cestou vysvetľovania a podporovania pozitívnej motivácie v oblasti zdravých stravovacích návykov. To treba aj naďalej rozvíjať,“ uzavrela poslankyňa.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok