Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2019Lýdia
BratislavaBratislava 28°
Biblia
TV program
Moje Netky
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová
27.05.2015 14:17 Domov
Flašíková Beňová: Potláčať zlé stravovacie návyky detí a mládeže sa nedá bez peňazí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.05.2015 14:17 Domov

Flašíková Beňová: Potláčať zlé stravovacie návyky detí a mládeže sa nedá bez peňazíBRATISLAVA - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) sa v rámci dnešného mini plenárneho zasadnutia zaoberajú aj problematikou zlučovania dvoch existujúcich podporných mechanizmov v oblasti zdravého stravovania. Ide o školský mliečny program a program podpory konzumácie ovocia na školách, ktoré v rámci Únie dlhodobo fungujú.


Klesajúca konzumácia čerstvého ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov si nepochybne vyžaduje pozornosť a prehodnocovanie existujúcich opatrení. „Otázkou zostáva, či práve ich spájanie je tou správnou cestou. Chýba mi tam totiž dostatočne podrobná analýza jeho výhodnosti, ako aj potrebné zhodnotenie doterajších dopadov a výsledkov v rámci členských štátov,“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Za omnoho dôležitejšie pritom považuje primerané navýšenie finančných prostriedkov v rámci oboch programov.

 

„Ich cieľom je bojovať proti zlým stravovacím návykom, ktorých dôsledkom je nárast obezity a zdravotných ťažkostí najmä u detí a mládeže. To sa však nedá robiť bez peňazí,“ pripomenula europoslankyňa. Návrh na spájanie to však podľa nej v žiadnom prípade nezohľadňuje v adekvátnej miere, pričom práve to by malo byť prioritou. Za dôležité tiež považuje, že oba programy sa v súčasnom nastavení nesnažia v tejto oblasti nič prikazovať alebo naopak zakazovať. „Idú tou správnou cestou vysvetľovania a podporovania pozitívnej motivácie v oblasti zdravých stravovacích návykov. To treba aj naďalej rozvíjať,“ uzavrela poslankyňa.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok