Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2019Lýdia
BratislavaBratislava 28°
Biblia
TV program
Moje Netky
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová
08.10.2015 09:18 Domov
Flašíková Beňová: Posun pri zrovnoprávnení žien musí byť násobne rýchlejší
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.10.2015 09:18 Domov

Flašíková Beňová: Posun pri zrovnoprávnení žien musí byť násobne rýchlejšíBRATISLAVA - Dnešný rokovací deň Európskeho parlamentu (EP) bude opätovne venovaný aj téme rovnosti pri zamestnávaní mužov a žien. Chýbať samozrejme nemôžu ani odporúčania týkajúce sa možných zmien v existujúcej legislatíve v tejto oblasti.


S témou rovnosti pohlaví z pohľadu zamestnávania sa stretávame opakovane či už na európskej alebo domácej úrovni. "Neznamená to však, že v nej treba poľaviť. Naopak, je potrebné, aby bol posun smerom k rovnosti násobne rýchlejší. Dnes sa totiž napriek občasným siláckym sľubom a rečiam zamestnávateľov v tejto oblasti deje len žalostne málo," myslí si poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Kontinuálne zlepšovanie podmienok pre zamestnávanie žien, vrátane ich primeraného ohodnotenia, je totiž jedným z dôležitých faktorov často spomínaného udržateľného hospodárskeho rastu a vôbec celkového rozvoja našej spoločnosti.

 

Napriek dôležitosti regulácie nebude na dosiahnutie zmeny v tejto oblasti nikdy stačiť len prijatie novej legislatívy. "Zmena musí nastať aj v našom myslení a súvisiacom odbúravaní zažitých stereotypov," poznamenala europoslankyňa. Súčasťou navrhovaných opatrení podľa nej zároveň musí byť aj snaha o väčšie zosúladenie politiky zamestnanosti s rodinnou politikou. "Znamená to aj posilnenie konkrétne u nás v súčasnosti nedostatočnej debaty o prísnejšej regulácii nedeľného predaja. Po celotýždennej drine by sme predsa mali vedieť garantovať aspoň jeden deň voľna. S nedeľou ako dňom pracovného pokoja nám môže ísť príkladom Nemecko, ale aj susedné Rakúsko. Žiadne zásadné hospodárske škody, ktorými sme v tejto súvislosti na Slovensku strašení pritom v týchto krajinách nebadať," uzavrela poslankyňa.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok