Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. feb. 2019Etela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová
08.10.2015 09:18 Domov
Flašíková Beňová: Posun pri zrovnoprávnení žien musí byť násobne rýchlejší
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.10.2015 09:18 Domov

Flašíková Beňová: Posun pri zrovnoprávnení žien musí byť násobne rýchlejšíBRATISLAVA - Dnešný rokovací deň Európskeho parlamentu (EP) bude opätovne venovaný aj téme rovnosti pri zamestnávaní mužov a žien. Chýbať samozrejme nemôžu ani odporúčania týkajúce sa možných zmien v existujúcej legislatíve v tejto oblasti.


S témou rovnosti pohlaví z pohľadu zamestnávania sa stretávame opakovane či už na európskej alebo domácej úrovni. "Neznamená to však, že v nej treba poľaviť. Naopak, je potrebné, aby bol posun smerom k rovnosti násobne rýchlejší. Dnes sa totiž napriek občasným siláckym sľubom a rečiam zamestnávateľov v tejto oblasti deje len žalostne málo," myslí si poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Kontinuálne zlepšovanie podmienok pre zamestnávanie žien, vrátane ich primeraného ohodnotenia, je totiž jedným z dôležitých faktorov často spomínaného udržateľného hospodárskeho rastu a vôbec celkového rozvoja našej spoločnosti.

 

Napriek dôležitosti regulácie nebude na dosiahnutie zmeny v tejto oblasti nikdy stačiť len prijatie novej legislatívy. "Zmena musí nastať aj v našom myslení a súvisiacom odbúravaní zažitých stereotypov," poznamenala europoslankyňa. Súčasťou navrhovaných opatrení podľa nej zároveň musí byť aj snaha o väčšie zosúladenie politiky zamestnanosti s rodinnou politikou. "Znamená to aj posilnenie konkrétne u nás v súčasnosti nedostatočnej debaty o prísnejšej regulácii nedeľného predaja. Po celotýždennej drine by sme predsa mali vedieť garantovať aspoň jeden deň voľna. S nedeľou ako dňom pracovného pokoja nám môže ísť príkladom Nemecko, ale aj susedné Rakúsko. Žiadne zásadné hospodárske škody, ktorými sme v tejto súvislosti na Slovensku strašení pritom v týchto krajinách nebadať," uzavrela poslankyňa.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok