Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2019Lýdia
BratislavaBratislava 28°
Biblia
TV program
Moje Netky
Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová
Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová
29.10.2015 10:03 Ekonomika
Flašíková Beňová: Podpora cestovného ruchu je jednou z možností riešenia vysokej nezamestnanosti mladých
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.10.2015 10:03 Ekonomika

Flašíková Beňová: Podpora cestovného ruchu je jednou z možností riešenia vysokej nezamestnanosti mladýchBRATISLAVA - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) sa na konci tohtotýždňového plenárneho zasadnutia budú zaoberať správou ohľadom výziev a stratégií na podporu cestovného ruchu v Európskej únii (EÚ) a jej členských štátoch. Ten sa musí v posledných rokoch vyrovnávať predovšetkým s rýchlo rastúcou konkurenciou mimo európskych, často omnoho menej nákladných krajín.


Aj to je jeden z dôvodov, prečo si podpora a rozvoj turizmu v Európe napriek neexistencii spoločnej politiky vyžaduje aspoň do istej miery koordinovaný postup. „O ten by sa mala snažiť Európska komisia. Výrazné znižovanie počtu jej zamestnancov, ktorí sa venujú tejto oblasti, však signalizuje, že cestovný ruch asi nebude v blízkej budúcnosti prioritou,“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Nemožno to považovať za dobrú správu najmä z dôvodu, že cestovný ruch má nezastupiteľný význam z hľadiska podpory udržateľného ekonomického rastu a zvyšovania zamestnanosti.

 

„Aj u nás na Slovensku ponúka najviac príležitostí predovšetkým pre mladých ľudí. Nepochybne tak ide o jednu z možností riešenia vysokej miery nezamestnanosti, ktorá bohužiaľ dlhodobo trápi práve túto veľmi zraniteľnú vekovú skupinu v mnohých krajinách,“ priblížila europoslankyňa. Odhady týkajúce sa nárastu počtu turistov v rámci jednotlivých členských štátov v nasledujúcom období sú pozitívne. „Treba si však zachovať ostražitosť. Cestovný ruch je práve odvetvím, ktoré veľmi citlivo reaguje na rôzne výkyvy a krízy,“ pripomenula poslankyňa. Je preto podľa nej nevyhnutné, aby udržiaval potrebnú konkurencieschopnosť. „Na to je potrebný najmä dôraz na kvalitu, rozvoj digitalizácie poskytovaných služieb, ale aj zlepšovanie prístupnosti rôznych druhov prepravy, vrátane uľahčenia prístupu pre hendikepovaných cestujúcich,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok