Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Gabriela
Drobová

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Oskar
Fegyveres

Maroš
Šefčovič
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2019Bohdana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Monika Flašíková Beňová
Monika Flašíková Beňová
29.09.2015 09:59 Domov
Flašíková Beňová: Obmedzenia pre GMO by sa mali týkať aj krmív pre zvieratá
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.09.2015 09:59 Domov

Flašíková Beňová: Obmedzenia pre GMO by sa mali týkať aj krmív pre zvieratáBRUSEL/BRATISLAVA - Výbor Európskeho parlamentu (EP) pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) sa bude na svojom dnešnom zasadnutí zaoberať novým návrhom na rozšírenie možností členských štátov ako obmedziť alebo zakázať používanie geneticky modifikovaných potravín (GMO) a krmív na svojom území.


V prípade úspechu pôjde o ďalší krok smerom k zvyšovaniu ochrany spotrebiteľa v rámci Európskej únie (EÚ).

Členské štáty pred časom získali možnosť požiadať podnik, ktorý chce uviesť GMO na európsky trh, aby tak v žiadnom prípade nerobil v rámci jeho hraníc. "Nový návrh by mal ísť ešte ďalej a obmedzenia by sa mali začať týkať nielen samotných potravín, ale aj krmív pre zvieratá," informovala poslankyňa EP a členka výboru ENVI Monika Flašíková Beňová. V žiadnom prípade podľa nej nejde o podporu akejsi hystérie či konšpirácií, ktoré sa v súvislosti s GMO vytvárajú.

 

Mnohé aspekty génového inžinierstva sa totiž naopak ukázali ako jednoznačne prínosné pre človeka. Týkajú sa napríklad rozličných liečiv a vakcín. Tieto postupy preto nemožno vo všeobecnosti spochybňovať. "Treba však zároveň počúvať a chápať aj pretrvávajúce obavy európskej verejnosti. Opatrenia tohto druhu majú členským krajinám ponúknuť len viacero možností a nástrojov na účinnú kontrolu a reguláciu niektorých známych rizík, ktoré s GMO súvisia. Prispejú tým k postupnému zvyšovaniu potravinovej bezpečnosti v EÚ," uzavrela europoslankyňa.

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok