Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2019Lýdia
BratislavaBratislava 28°
Biblia
TV program
Moje Netky
Poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová
Poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová
18.05.2015 15:19 Domov
Flašíková Beňová: Neúmerné rozpočtové škrty ohrozujú zdravie a životy ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.05.2015 15:19 Domov

Flašíková Beňová: Neúmerné rozpočtové škrty ohrozujú zdravie a životy ľudíBRATISLAVA - Dôležitou témou prebiehajúceho plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) sú návrhy uznesení týkajúce sa zlepšovania zdravotnej starostlivosti a zvyšovania bezpečnosti pacientov v Európskej únii (EÚ). Ide najmä o reakciu na pretrvávajúci vysoký výskyt infekcií v nemocničných zariadeniach v rámci jednotlivých členských štátov, ako aj zvyšujúcu sa odolnosť pacientov voči antibiotickej liečbe.


Návrhy uznesení pochádzajú z dielne Výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI). „Ako členka výboru si dovolím upozorniť, že jedným z dôležitých výstupov ich prípravy je aj konštatovanie, že pretrvávajúce úsporné opatrenia v oblasti verejných financií, ktoré sú členské štáty často nútené robiť za každú cenu, majú preukázateľne negatívny dopad aj na kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Rozpočtové škrty na nesprávnych miestach tak podľa nej priamo zasahujú do práv pacientov a jednoznačne ohrozujú ich bezpečnosť.

 

„Opäť sa potvrdzuje, že slepá dôvera v politiku rozpočtových škrtov nemôže byť tou správnou cestou. V prípade zdravotníctva totiž ohrozujú zdravie a životy ľudí, čo je jednoducho neprijateľné,“ zdôraznila europoslankyňa. Prioritou sa podľa nej musí stať konečne pacient a nie nejaké umelé škrty a neúmerné šetrenie. Cieľom navrhovaných uznesení je aj zodpovednejšie využívanie existujúcich liečebných postupov a podpora inovácií v tejto oblasti. „Reagujú tak na stále sa zvyšujúcu rezistenciu voči antibiotikám, ktorá sa stáva čoraz väčším problémom európskeho zdravotníctva. Pri ich predpisovaní má byť kladený väčší dôraz na obozretnosť a rovnako by mal byť vo výraznejšej miere podporovaný výskum a vývoj nových alternatívnych liečiv s odlišnými mechanizmami účinku,“ uzavrela poslankyňa.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok