FL: Trnava doma otočila vývoj a zdolala Dunajskú Stredu

NETKY.SK • 25 Júl 2016, 08:07 • 2 min

TRNAVA - Futbalisti domáceho FC Spartak Trnava zvíťazili 2:1 nad hráčmi FC DAC 1904 Dunajská Streda v nedeľňajšom zápase 2. kola Fortuna ligy 2016/2017 a pripísali si na svoje konto prvé víťazstvo v novom ročníku najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže.

Skóre duelu v City Arene otvorili hostia, v 13. min skóroval Erik Pačinda. Už o päť minút neskôr zmazal manko Spartaka legionár Edson Correia de Araujo; po polhodine hry zavŕšil obrat Matúš Paukner, ktorý premenil pokutový kop. Po zmene strán ani jedno mužstvo nenašlo recept na prekonanie súperovej obrany.

Trnavčania majú na svojom konte po dvoch zápasoch štyri body a sú v popredí ligovej tabuľky, futbalisti DAC vydolovali počas 180 minút jeden bod. Pre Spartak bol duel napokon úspešnou generálkou na štvrtkový prvý zápas 3. predkola Európskej ligy 2016/2017 na pôde Austrie Viedeň.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 2. kolo - nedeľa:

FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (2:1)
Góly: 18. Edson Correia de Araujo, 33. M. Paukner (z pok. kopu) - 13. Pačinda, ŽK: 55. Edson Correia de Araujo, 68. Mikovič - 32. Ľ. Michalík, 40. Pačinda, 42. M. Ljubičič, 45. T. Huk, 89. Polievka, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Lieskovský, 6193 divákov

Trnava: A. Jakubech - A. Kadlec, Hladík, Greššák, Horník - Jirka, M. Oravec (57. A. Sloboda), Edson Correia de Araujo, Gagnon - M. Košťál (46. Mikovič) - M. Paukner (72. Tambe)
Dunajská Streda: Tofiloski - Štepanovský, Kwin, Ľ. Michalík, Zs. Németh - Vida (58. Polievka), M. Ljubičič, T. Huk (46. R. Černák), Pačinda - B. Ľupták - Šabala (82. Sabler)