FL: Trenčín zdolal Podbrezovú 2:0 v 3. kole

NETKY.SK • 28 Júl 2014, 07:27 • 2 min

TRENČÍN - Trenčín pred stretnutím pokropil hustý lejak a pokračoval aj počas zápasu. Hostia mohli skóre otvoriť v 9. minúte, keď po dlhom autovom vhadzovaní sa v päťke silovo presadil Podio, z otočky však nenamieril presne.

Po dvanástich minútach sa Podbrezová osmelila opäť. Z veľkej diaľky vyskúšal šťastie Juraj Pančík. Postupom času domáci kolektív prebral aktivitu do svojich rúk, ale v záverečnej fáze útočných akcií mu chýbal väčší pokoj. V polovici 1. polčasu netrafil tečovanú loptu po rohovom kope osamotený kapitán Minčič. O 2 minúty na opačnej strane predviedol sólo Lobotka, prihral do šestnástky Simonovi, ale tomu v poslednej chvíli lopta odskočila. Nigérijský stredopoliar vzápätí chybu napravil, keď na gól nahral Hajradinovičovi, ktorý z 18 metrov prestrelil Maťašovského.

Úvod 2. polčasu Trenčania zaspali. V 47. min urobili chybu v obrane, keď prihrali voľnému Vaščákovi a ten z hranice šestnástky loptu trafil tvrdo a presne, Volešák bol však na mieste. Na opačnej strane mal gól na kopačke Simon, center od Kubíka však poslal iba do brvna. V 57. minúte potvrdil strelecký inštinkt Malec, keď zužitkoval Kubíkovu prihrávku a zvnútra päťky nedal Maťašovskému šancu. Hra sa následne odvíjala prevažne v strede ihriska bez výraznejších šancí na oboch stranách. Až v 70. minúte si z druhej vlny nabehol Hajradinovič a jeho strela do stredu brány vyprášila Maťašovského rukavice. Po rýchlej akcii sa k zakončeniu dostal aj Mondek, ale z uhla mal príliš ťažkú pozíciu na gólové ohrozenie brány. Z následnej akcie Simon loptu dobre netrafil. V záverečných minútach už Trenčania hostí zatlačili pred šestnástku. Aj keď ponúkli ešte niekoľko akcií, gól už nestrelili.

AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (1:0)
Góly: 27. Hajradinovič, 57. Malec.
Rozhodoval: Vlk, ŽK: Nosko, Gerec (Podbrezová), 1716 divákov.
Zostavy a striedania:
AS Trenčín: Volešák – Čögley, Ramon, Kleščík, Madu (81. Opatovský)– Lobotka – Hajradinovič, Holúbek, Simon – Kubík (67. Mondek), Jairo (40. Malec)
ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský – Snitka, Kupčík, Nosko, Minčič – Kochan, Podio, Hovančík (32. Greško), M. Pančík – J. Pančík (58. Gerec), Vaščák (81. Kožička)

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: "Pre nás to bol pomerne ťažký zápas. Nemali sme ideálny vstup a viazla nám kombinácia. Po prvom góle z nás spadla obava a začali sme hrať svoju hru. Po prestávke a druhom góle sme ovládli hru. V závere sa už troška prejavila únava."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Do zápasu sme vstúpili aktívne a zaskočili domácich. Prvý gól sa ukázal ako rozhodujúci. Druhý polčas sme mali veľkú šancu Vaščákom. Potom sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Po góle na 2:0 už domáci ovládli zápas."