FL: Trenčín vyhral na Pasienkoch a vrátil sa na čelo tabuľky

NETKY.SK • 7 Apríl 2015, 07:10 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 24. kola Fortuna ligy 2014/2015 na ihrisku ŠK Slovan Bratislava 3:1 a vrátili sa späť na čelo tabuľky. Dvoma gólmi po zmene strán o tom rozhodol útočník AS Matúš Bero.

Trenčín vyhral v lige tri predchádzajúce stretnutia a ak sa chcel dostať späť na špicu tabuľky, musel na Pasienkoch bodovať naplno. Úvod bol opatrný z oboch strán, Slovan pozorne bránil a nepúšťal súpera k jeho tradičnému kombinačnému štýlu hry. V 6. minúte domáci lekári ošetrovali stopéra Gorosita, ktorý sa o niekoľko minút do hry vrátil. Také šťastie nemal po 20 minútach hry hosťujúci Lobotka, defenzívny štít AS si pri súboji o loptu poranil koleno a z ihriska ho museli odniesť na nosidlách. O štyri minúty neskôr ho nahradil Lawrence. Slovan potom prebral iniciatívu, ale vo finálnej fáze mu chýbala presnosť a prekvapivý moment. Ten prišiel od Trenčanov v 43. minúte. Po domácom rohu obrana AS odkopla loptu, tá sa dostala až k šprintujúcemu Van Kesselovi, ktorý vyhral súboj s Čikošom, obišiel Perniša a otvoril skóre - 0:1.

FL 2014/2015 - 24. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3 (0:1)

Góly: 59. Mészáros - 43. Van Kessel, 63. a 69. Bero. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Ramon (AS), 1550 divákov

zostavy a striedania:

Slovan: Perniš – Dobrotka, Saláta, Gorosito, Čikoš - Štefánik, Simovič - Peltier (65. Oršula), Milinkovič, Mészáros (75. Ďuriš) - Zreľák

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka (24. Lawrence) - Guba (64. Mondek), Koolwijk, Rabiu (82. Kleščík), Van Kessel - Bero

"Belasí" nastúpili po zmene strán odhodlaní pobiť sa o výsledok a ich snaha priniesla aj gólový efekt. Po hodine hry pekne potiahol loptu Milinkovič, ktorý ju posunul Čikošovi. Jeho strelu z päťky Šemrinec v bránke hostí ešte kryl, ale na dorážku Mészárosa už nestačil - 1:1. Slovan sa však z remízy dlho netešil, najväčšiu zásluhu mal na tom Matúš Bero. Mladý útočník AS sa najskôr presadil po individuálnej akcii, keď vyhral osobný súboj nad Salátom a zvnútra šestnástky obstrelil Perniša - 1:2. O šesť minút neskôr zahrávali hostia priamy kop, ktorý Koolwijk napálil len do múru, ale k odrazenej lopte sa dostal opäť Bero a svojím druhým gólom v zápase poslal Trenčín do pohodlného náskoku. Slovan už potom rezignoval, hostia mohli zvýšiť vedenie po akcii Van Kessela a hlavičke striedajúceho Mondeka. Trenčania po výsledku 3:1 preskočili Žilinu, pred ktorou majú na čele tabuľky po nedeli jednobodový náskok.