FL: Slovan otočil duel so Senicou a preskočil ju v tabuľke

NETKY.SK • 4 Máj 2015, 19:18 • 2 min

BRATISLAVA - Ešte stále úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava otočil pondelkový nepriaznivo sa vyvíjajúci duel 28. kola Fortuna ligy 2014/2015 proti Senici a triumfoval presvedčivo 4:1.

Domáci od 14. min zaostávali 0:1, keď obranca Róbert Pillár hlavičkou po rohovom kope prekonal Martina Krnáča. Odpoveď "belasých" však na seba nenechala dlho čakať, krídelník Karol Mészáros po výbornej prihrávke Adama Zreľáka usmernil loptu do odkrytej bránky - 1:1. Slovanisti ešte do konca I. polčasu udreli dvakrát, asistent Zreľák sa zmenil na strelca. Zimná posila bratislavského tímu z Ružomberka najprv v 35. min skórovala vnútri šestnástky prudkým volejom a z podobnej pozície sa od utorka 21-ročný útočník nepomýlil ani o desať minút neskôr. Štvrťhodinu pred záverečných hvizdom dal o sebe vedieť Seydouba Soumah, ktorý prízemnou strelou k žrdi spečatil víťazstvo 4:1.

Slovan vďaka trom bodom poskočil v tabuľke na 4. priečku, vystriedal na nej práve svojho pondelkového súpera.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 28. kolo - pondelok:

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 4:1 (3:1)
Góly: 35. a 45. Zreľák, 18. K. Mészáros, 74. Soumah - 14. Pillár, ŽK: 9. L. Opiela (Senica), rozhodovali: Sedlák - Vorel, K. Poláček, 895 divákov

Slovan: Krnáč - Kotula (47. Niňaj), Gorosito, Saláta, Čikoš - Simovič, Štefánik (47. Lásik) - Milinkovič, Soumah, K. Mészáros (86. F. Ďuriš) - Zreľák
Senica: Šulla - L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák (65. Pittner) - Kóňa, Hušek - Dolný (67. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (77. Komara) - Majtán