BratislavaBratislava 19°
Radosť hráčov ŠK Slovan Bratislava
25.07.2016 07:51 Šport
FL: Slovan na Pasienkoch tesne zdolal Zlaté Moravce-Vráble

BRATISLAVA - Futbalisti domáceho ŠK Slovan Bratislava zvíťazili 3:2 nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble v nedeľňajšom zápase 2. kola Fortuna ligy 2016/2017 a s dvoma výhrami sú priebežne na prvom mieste tabuľky najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže.

"Belasí" sa na Pasienkoch ujali vedenia v 36. min gólom Mitchella Scheta. Po zmene strán najskôr vyrovnal skóre striedajúci Pepe Guilavogui, no už o dve minúty posadil domácich opäť na koňa Richard Lásik - 2:1. Tretí gól do siete hostí pridal v 72. min z pokutového kopu maďarský reprezentant Tamás Priskin. Hráči FC ViOn v závere ešte zdramatizovali duel presným zásahom Damiána Bariša, na vyrovnanie však už nedosiahli.

Slovan má po dvoch kolách na svojom konte šesť bodov, Zlaté Moravce sú bez bodového zisku.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 2. kolo - nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:2 (1:0)
Góly: 36. Schet, 55. Lásik, 72. Priskin (z pok. kopu) - 53. Guilavogui, 89. Bariš, ŽK: 61. De Kamps - 59. Pintér, 72. Pastva, rozhodovali: P. Hrčka - Vorel, Chládek, 613 divákov

Zostavy:

Slovan: J. Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Burnet (77. Ligeon) - De Kamps (70. Scott), Lásik - Schet, Zreľák, F. Kubík (72. Lesley de Sa) - Priskin
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - M. Boszorád, Karlík, Kapor, Pintér - Bariš, Pastva (77. M. Sedlák) - Orávik, Kostadinov, Válovčan (67. Gešnábel) - Rejdovian (46. Guilavogui)

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR