FL: Slovan doma remizoval s Trnavou 1:1

NETKY.SK • 10 Marec 2015, 20:16 • 2 min

BRATISLAVA - Dohrávaný súboj 14. kola futbalovej Fortuna ligy 2014/2015 medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa v utorok na Pasienkoch skončil nerozhodne 1:1.

Ani jeden z tímov si tak v 129. vzájomnom zápase nevylepšil bilanciu. Slovan aj po utorku zostal na 4. mieste tabuľky, Trnava je za ním s odstupom jedného bodu piata.

Na bratislavských Pasienkoch začali lepšie hostia z Trnavy a už v 5. min sa ujali vedenia - rohový kopu na bližšej žrdi predĺžil hlavou E. Sabo a obranca Nikolič akrobaticky prekonal Krnáča - 0:1. Počas I. polčasu musel hlavný arbiter Vnuk na niekoľko minút prerušiť zápas, pretože dym z pyrotechniky odpálenej domácimi priaznivcami dočasne znížil viditeľnosť na hracej ploche. Ešte pred prestávkou mal Slovan dve šance na vyrovnanie, no brankár Kelava si v oboch prípadoch poradil s nepríjemnou situáciou. Po zmene strán vyrovnal v 62. min F. Kubík, ktorý sa zbavil brániaceho hráča a ponad Kelavu upravil na 1:1. V 77. min pohrozili opäť hostia, no Čikoš poslal loptu z pokutového územia do bezpečia. Rozhodnutie nepriniesla ani veľká príležitosť "belasých" v 85. min, keď sa F. Ďuriš rútil sám na Kelavu. Mladému útočníkovi však lopta "ušla" a Kelava ju odkopol na polovicu súpera. V nadstavenom čase mohli rozhodnúť hostia, no center striedajúceho Vlaska do šestnástky nenašiel ani jedného spoluhráča a Krnáč v páde zachránil.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - dohrávka 14. kolo - utorok:

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 1:1 (0:1)
Góly: 62. F. Kubík - 5. Nikolič, ŽK: 37. Zreľák, 42. Simovič, 45. F. Kubík - 6. Bortel, 59. Čonka, 87. Marek Hlinka, 90.+ Mikovič, rozhodovali: Vnuk - Benko, Lieskovský, 4353 divákov

Zostavy:
Slovan: Krnáč - Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský - Simovič, Dobrotka (55. F. Ďuriš) - K. Mészáros (86. Lásik), Štefánik (90.+ Niňaj), F. Kubík - Zreľák
Trnava: Kelava - Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka - Greššák (67. Casado) - E. Sabo, Marek Hlinka, Cléber Silva Nascimento (88. Vlasko) - Sládek (66. Vojtuš), Mikovič