26. jún. 2022Adriána
Hráči Senice
21.10.2019 10:51 Šport
FL: Senica proti Trenčínu opäť víťazne, v domácom prostredí triumf DAC

BRATISLAVA - Futbalisti zo Senice sa v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2019/2020 vezú na víťaznej vlne. V nedeľňajšom stretnutí 12. kola základnej časti zvíťazili v Žiline nad hráčmi AS Trenčín 3:2 a nadviazali na nedávne triumfy nad Nitrou a Pohroním.

Trenčania v zápase dokázali dvakrát zmazať jednogólové vedenie hostí, a to zásluhou Chorváta Anteho Roguljiča a španielskeho menovca holandskej legendy Johana Neeskensa - Johna. Tretí zásah Seničanov však prišiel v klinickom čase v 89. min z kopačky Brazílčana Ricarda Diasa, a tak si Seničania pripísali v dueli s Trenčanmi plný bodový zisk už vo štvrtom zápase za sebou.

#fcliefering #anteroguljic

Príspevok, ktorý zdieľa Werner Renzl (@wernerrenzl),

Rovnako tretí víťazný duel v rade dosiahla aj Dunajská Streda, ktorá doma v MOL Aréne triumfovala nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1. Tím zo Žitného ostrova zostal na tretej priečke v tabuľke, z ktorej stráca dva body na druhú Žilinu a ďalšie na dva na vedúci Slovan Bratislava. ViOn je po 12. kole na šiestej pozícii, ktorá zaručuje účasť v nadstavbovej skupine o titul. V druhom polčase stretnutia sa po takmer dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením objavil na trávniku v drese DAC maďarský stredopoliar Zsolt Kalmár.