FL: Senica prehrala s Dunajskou Stredou 2:3

NETKY.SK • 5 Október 2015, 08:52 • 2 min

SENICA - Už v 6. minúte sa domáci dostali do nebezpečnej pozície, ale Hladíkovu hlavičku do dolného rohu Tujvel kryl.

O malú chvíľu na druhej strane nepríjemnú tvrdú strelu Straku Junas výborne vyrazil na roh. Záhorákom sa podarilo dostať do vedenia v 14. minúte, keď Hromada dostal výbornú prihrávku od Kleca za obranu, loptu si spracoval a strelou k pravej žrdi prekonal Tujvela. Hostia potom pridali na aktivite, mali loptu častejšie na svojich kopačkách a v 27. minúte sa im podarilo vyrovnať. Brašeň vysunul Štepanovského, ten unikol senickej obrane a Junasa prestrelil. V 34. minúte Seničania opäť strhli vedenie na svoju stranu. Klec vysunul Hromadu, ten na loptu už nedočiahol, ale po zaváhaní brankára Tujvela ju poslal do prázdnej bránky minuloročný najlepší strelec Kalabiška. Bol to pre neho prvý tohtosezónny gól. V 2. polčase boli hostia agresívnejší, rýchlejší a Seničania sa väčšinou iba bránili. V 51. minúte Ľuptákovu delovku Junas pekne vyrazil. V 60. minúte sa dostal do gólovej šance Seničan Hladík, po priamom kope Dolného z ideálnej pozície však zle trafil loptu. Hostia chceli vyrovnať a podarilo sa im to v 61. minúte. Brašeň dostal až priveľa priestoru v šestnástke a technickou strelou k pravej žrdi dal na 2:2. Druhý gól priniesol priveľa emócií a nervozity, čo vyústilo v 69. minúte do vylúčenia hosťujúceho Szarku za urážku rohodcu. Záhoráci však presilovku o jedného hráča nevedeli využiť. Nedostali sa do súvislejšieho tlaku, čo chcel zmeniť aj tréner Sabo, keď v obrane nechal iba troch hréčov. To využívali hostia na rýchle protiútoky. V 78. minúte nali Záhoráci poslednú možnosť na strelenie gólu, keď po prihrávke Krča bol v dobrej pozícii Klec, mieril však vedľa brány. V 81. minúte po jednom z rýchlych protiútokov hostí bol v šanci striedajúci Polievka, mieril však vedľa senickej brány. Otvorenú senickú obranu potrestali hostia v 85. minúte, keď po dlhom pase si Brašeň prevzal loptu, obišiel brániaceho hráča a strelou k pravej žrdi prekonal Junasa tretíkrát. Mladé mužstvo Senice sa nezmohlo na väčší tlak, a tak v nervóznom a emotívnom zápase zvíťazili hostia z Dunajskej Stredy.

FK Senica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (2:1)

Góly: 16. Hromada, 34. Kalabiška - 27. Štepanovský, 61. a 85. Brašeň. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pavlík, Hladík, Krč, Hušek, Dolný - Turňa, Kwin, Szarka, Polievka, Brašeň, Štepanovský, ČK: 69. Szarka za urážku rozhodcu, 1384 divákov.

zostavy a striedania:

FK Senica: Junas - Hladík (79. Cicman), Pavlík, Pillár, Čunta - Hušek - Klec, Komara (46. Varga), Hromada (69. Krč), Dolný - Kalabiška

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel - Turňa, Michalík (46. Ľupták), Kwin, Davis - Ljubičič - Štepanovský, Straka, Pambou (46. Polievka, 88. Asanovič), Brašeň - Szarka