FL: Podbrezová zdolala Myjavu gólom z jedenástky

NETKY.SK • 30 Apríl 2015, 09:44 • 2 min

BREZNO - V dohrávanom stretnutí 24. kola Fortuna ligy v Brezne domáci futbalisti Podbrezovej zdolali Myjavu 2:1. Po bezgólovom prvom polčase skóre zápasu otvoril v 69. min hosťujúci Erik Daniel. Domáci odpovedali už o sedem minút, keď sa hlavou presadil obanca Ľuboš Kupčík. Remíza trvala iba desať minút.

O troch bodoch a siedmom víťazstve Podbrezovej v tejto sezóne rozhodol v 86. min Dávid Škutka premeneným pokutovým kopom. Hlavný rozhodca ho nariadil po faule Ciprysa na Podia.
Podbrezovčania sa vďaka víťazstvu posunuli v tabuľke Fortuna ligy z 11. na 9. miesto, keď preskočili Zlaté Moravce a Dunajskú Stredu. Myjavčania nevyužili šancu dostať sa pred Slovan Bratislava na 5. priečku.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 24. kolo (dohrávka) - streda:

ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 2:1 (0:0)
Góly: 76. Kupčík, 86. D. Škutka (z 11 m) - 69. E. Daniel, ŽK: 79. J. Pančík - 28. D. Duga, 79. Jastráb, 81. Marček, rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Jankovič, 2125 divákov

Podbrezová: P. Penksa - Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško - Gál-Andrezly (90.+ Šlapák), Kochan, Podio, Harvilko (75. J. Pančík) - Nworah (61. Hovančík), D. Škutka
Myjava: Solnička - P. Jánošík, Černáček, Častulín (70. Janco), Ciprys - Bílovský, Marček - E. Daniel, D. Duga (59. Jastráb), Ľ. Kolár - M. Kuzma

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po stredajšej dohrávke 24. kola ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava:
1. AS Trenčín 27 18 5 4 55:25 59
2. MŠK Žilina 27 15 9 3 55:20 54
3. FC Spartak Trnava 27 12 8 7 41:23 44
4. FK Senica 27 10 10 7 41:35 40
5. ŠK Slovan Bratislava 27 12 3 12 32:37 39
6. Spartak Myjava 27 11 4 12 32:38 37
7. MFK Ružomberok 28 8 9 11 33:37 33
8. MFK Košice 28 9 6 13 35:45 33