FL: Päťtisíc divákov videlo v Dunajskej Strede remízu s Ružomberkom

NETKY.SK • 4 Marec 2017, 16:54 • 2 min

DUNAJSKÁ STREDA - Domáci futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda hrali nerozhodne 1:1 s tímom MFK Ružomberok v sobotňajšom zápase 22. kola slovenskej Fortuna ligy 2016/2017.

Dunajská Streda sa musela zaobísť hneď bez dvoch hráčov. Vo štvrtok utrpela únavovú zlomeninu nová akvizícia Mervó a pred zápasom vypadol stredopoliar Vida. Už v piatej minúte hrozili domáci, Živkovičov center hostia vyhlavičkovali, z hranice šestnástky potom nebezpečne vystrelil Davis. V 9. minúte išla do vedenia Dunajská Streda, keď po malej domov chcel loptu vykopnúť brankár Hajdúch, ale do strely sa hodil Šafranko a lopta skončila v sieti – 1:0. V 17. minúte už mohlo byť dvojgólové vedenie pre domácich, najprv po Šafrankovej šanci skončila lopta na brvne, následne Sarrova hlavička skončila tesne vedľa. V prvej polhodine bol aktívnejší DAC, jeho hráč viackrát skúšali pozornosť brankára Hajdúcha, ale gólový efekt to neprinieslo. V 36. minúte po rohovom kope Živkoviča hlavičkoval Ljubičič, ale Hajdúch stihol zakročiť. V 41. minúte hrozil z priameho kopu opäť Ljubičič, ale strela skončila vedľa. V 42. minúte prišiel vyrovnávajúci gól, akciu hostí zakončil Peter Maslo – 1:1. DAC inkasoval gól po 323 minútach.

Druhý polčas začali obe mužstvá aktívne, postupne prichádzali útoky na jednej i na druhej strane. Vážnu šancu na skórovanie mal Štepanovský v 64. minúte, ale strela z pravej strany skončila vedľa. V 74. minúte vyslal nebezpečnú strelu Sapara, lopta skončila tesne vedľa Slávikovej brány. Veľkú šancu spálil v 85. minúte Mareš, po chybe domácej obrany hráč Ružomberka zblízka nastrelil brankára Slávika. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, Dunajská Streda stratila prvé body na novom štadióne a mužstvo inkasovalo po 323 minútach.

Fortuna liga - 22. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 9. Šafranko – 42. Peter Maslo. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Ljubicic - Mareš, Gál-Andrezly, Gerát, 5045 divákov

Zostavy a striedania:

FC DAC: Slávik – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic – Štepanovský (71. Brašeň), Sarr (77. Kontár), Simon (86. Mészáros), Pačinda - Šafranko

Ružomberok: Hajdúch – Peter Maslo, Kružliak, Ján Maslo, Kupec – Nagy, Takáč (78. Gerát) – Gál-Andrezly, Faško (68. Sapara), Daniel (76. Lovás) – Mareš