FL: MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 3:1

NETKY.SK • 19 Október 2015, 07:42 • 2 min

MICHALOVCE - Úvod zápasu bol rozpačitý z oboch strán a mužstvá čakali na chybu súpera. Prvá prišla z domácej strany, keď center sprava zachytil Čermák, no jeho strelu vyrazil Kelemen. na druhej strane sa neujal prienik Nworaha. V 14. minúte sa už skóre menilo. O prvý gól sa postaral Ulrich, ktorý sa presadil strelou spoza šestnástky. Hostia však viedli iba tri minúty.

Nworah sa opäť dostal do šestnástky, kde ho však obrana hostí zastavila až faulom a nariadenú penaltu premenil Bayon - 1:1. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal. V 22. minúte musel Kelemen zasiahnuť po nebezpečnej strele Lietavu. Štyri minúty pred koncom polčasu domáci brankár zastavil aj jedovku Hlinku.

Michalovčania vstúpili do druhého polčasu aktívne, čo sa im vyplatilo hneď po štyroch minútach, keď Nworahov center posunul Mensah Dankovi a ten poslal svojich do vedenia. Domácim narástli krídla a o ďalšie štyri minúty viedli už dvojgólovým rozdielom. Tečovanú strelu Nworaha vrátil Koscelník do šestnástky a Danko upravil na 3:1. Po góle síce prevzali iniciatívu hostia, ich tlak však bol jalový a nevypracovali si väčšie šance. Až v samom závere mieril Ciprys nad a v 85. minúte vyrazil jeho strelu Kelemen na roh. Michalovčania sa víťazstvom odrazili z poslednej priečky tabuľky, ktorú tak prenechali Podbrezovej.

František Šturma, tréner Michaloviec: "Som veľmi rád, že sme to zvládli a že sme konečne vyhrali. Bol na nás vyvíjaný dosť veľký tlak. Z oboch strán to bolo dobré stretnutie. Som veľmi rád, že nám vyšiel začiatok druhého polčasu, v ktorom sme dvakrát skórovali a prakticky rozhodli o zápase. Dostali sme sa z posledného miesta tabuľky, no čakajú nás ďalšie náročné stretnutia."

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Gratulujem domácim k víťazstvu, dali tri góly a vyhrali zaslúžene. Zápas sme začali veľmi dobre, dali sme gól, mali sme viac z hry, viac šancí, no domácich podržal brankár Kelemen. Bohužiaľ, rýchlo sme po našom góle inkasovali a opäť po našej individuálnej chybe. Tie sme opakovali aj na začiatku druhého polčasu, keď sme dvakrát inkasovali a bolo po zápase."

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 3:1 (1:1)

Góly: 17. Bayon (z 11m), 49. a 53. Danko - 14. Ulrich. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Nworah - Fišan, Ciprys, 2135 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, Morlacchi, Sanchez – Sedlák - Koscelník (76. Simčák), Danko, Bayon (63. Grič), Mensah – Nworah (80. Kundca)

MFK Skalica: Fišan – Kurák, Majerník, Konečný, Ciprys - Hlinka, Čermák (82. Šebesta), Ulrich, Bariš (56. Gašparík), Mazan (70. Jakubek) – Lietava

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa po výhre nad Skalicou odlepili z dna tabuľky. Tam sa nachádza Podbrezová, ktorá v sobotu prehrala na pôde lídra AS Trenčín 1:2.

piatok

ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 4:0 (1:0)

Góly: 27. De Souza, 65. Orávik, 68. Školnik, 72. Tawamba. Rozhodoval: Smolák, ŽK: De Souza, Perišič - Hlohovský, Bénes, Čmelík, 1121 divákov

ViOn Zlaté Moravce: Novota - Majkič, Tipurič, De Souza, Kupec - Burič - Orávik, Školnik (88. Cebara), Perišič, Glavaš (79. Krznarič) - Tawamba (90.+ Mance)

MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Škriniar, Vavro (69. Škvarka), Letič - Pečovský - Hlohovský, Bénes, Káčer (76. Haskič), Mihalík (58. Čmelík) - William

sobota

MFK Ružomberok – FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 77. Hromada. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: P. Maslo, Dagbšajan - Hladík, 1847 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan (84. Ondrek)– Kružliak – Lovás, Ďubek, Faško (63. Lačný), Zošák (71. Boszorád) – Masaryk

Senica: Šulla – Vengřinek, Hladík, Pavlík, Pillár – Hušek – Dolný (90. Cicman), Hromada (84. Varga), Čunta (87. Nemček) – Klec, Kalabiška

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 21., 31. Vittek. Rozhodoval: Leško, ŽK: Marček, Sládek, Beňo, Duga - Kubík, Milinković, Mucha, 1382 divákov

Myjava: Hruška – Chovanec, Banovič, Marček, Beňo – Bílovský (11. Duga), Kóňa (40. Jánošík), Pekár – Kolár (77. Piroska), Sládek, Daniel

Slovan: Mucha – Podaný, Sekulić, Saláta, Čikoš – Gonzales (46. Savicevič), Simović – Zreľák (80. Oršula), Kubík (83. Priskin), Milinkovič – Vittek

FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 29., 52. Depetris. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Mikovič, Halilovič, Tóth, Baez - Pačinda, Ľjubičič, Michalík, Jurčo, 10.023 divákov

FC Spartak Trnava: Kamenár - Janečka, Nikolič, M. Tóth, Čonka - Schranz (88. Vojtuš), Baez, Benogo (68. Deket), Mikovič - Halilovič - Depetris (85. Harba)

DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Michalík, Kwin, Grajales - Ľupták, Ľjubičič - Sarr (61. Asanovič), Pačinda (81. V. Horváth), Štepanovský - Polievka (60. Jurčo)

AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 30. Van Kessel, 74. Bero - 45. Andrič. Rozhodoval: Glova, ŽK: Bero, Koolwijk, Kleščík, Rabiu - J. Pančík, Kochan, Vajda. Hralo sa bez divákov.

Trenćín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Rundič (86. Skovajsa), Madu – Koolwijk – Guba (64. Bala), Rabiu, Bero, Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Kupčík, Vajda, Andrič – Kochan, Kapor (90. Sabler) – J. Pančík (80. Szöke), Podio, Gal Andrezly - Vaščák