FL: Dunajská Streda remizovala so Žilinou

NETKY.SK • 30 August 2014, 07:23 • 2 min

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy a Žiliny sa v jedinom piatkovom stretnutí 8. kola najvyššej slovenskej súťaže rozišli zmierlivo po výsledku 2:2.

Domáci hráči DAC 1904 pritom dvakrát prehrávali. Hosťujúci líder tabuľky Fortuna ligy sa ujal vedenia už v 8. minúte zásluhou Lukáša Čmelíka. Na jeho presný zásah odpovedal o 20 minút neskôr Pavol Jurčo. V 50. minúte sa opäť presadila Žilina, gól strelil Jaroslav Mihalík. Už o minútu neskôr vyrovnal na konečných 2:2 chorvátsky legionár Darijo Krišto.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 8. kolo - piatok:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2 (1:1)
Góly: 28. P. Jurčo, 51. Krišto - 8. Čmelík, 50. J. Mihalík, ŽK: 22. G. Straka, 65. Mário Tóth - 36. Letič, rozhodovali: Vnuk - Žákech, Petríček

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Peter Majerník, Mário Tóth, O. Szabó - G. Straka (72. Kwin), Krišto - E. Ujlaky, V. Horváth (61. Sabler), Brašeň - P. Jurčo (85. R. Černák)
Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík, Káčer, Škvarka (84. William Alves de Oliveira), J. Mihalík (70. Paur) - Jelič

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po piatkovom súboji 8. kola:

1. MŠK Žilina 8 4 3 1 14:6 15
2. AS Trenčín 6 4 2 0 12:5 14
3. ŠK Slovan Bratislava 5 4 0 1 11:6 12
4. DAC Dunajská Streda 8 2 4 2 9:8 10
5. FK Senica 7 2 4 1 8:9 10
6. ŽP Šport Podbrezová 7 3 0 4 7:8 9
7. FC ViOn Zlaté Moravce 7 2 3 2 6:10 9
8. Dukla Banská Bystrica 7 1 5 1 5:7 8