FL: Divoká remíza v dueli Banskej Bystrice s Podbrezovou

NETKY.SK • 24 Október 2014, 21:27 • 2 min

BANSKÁ BYSTRICA - Piatkový duel 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy medzi Banskou Bystricou a Podbrezovou priniesol strhujúce divadlo so šiestimi gólmi a deľbou bodov po remíze 3:3.

Hostia sa ujali vedenia v 14. min M. Pančíkom, ktorý ľavačkou poslal loptu za domáceho brankára Budinského. Na začiatku druhého polčasu Podbrezovčania zvýšili na 2:0, keď sa presadil J. Pančík a o víťazovi zápasu sa zdalo byť rozhodnuté. Už o dve minúty však vrátil Duklu do stretnutia vlastným gólom hosťujúci obranca Minčič. Bystričania ožili a v následnej dvadsaťminútovke dokonca otočili vývoj skóre ďalšími dvoma gólmi vo svoj prospech. Úspešnými strelcami boli Polievka a P. Vajda. Podbrezová v závere vrhla všetky sily do útoku a napokon vydolovala aspoň bod, ktorý v 88. min zariadil Minčič. Banská Bystrica bodovala v ligovej súťaži prvýkrát po sérii štyroch prehier.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 15. kolo - piatok:

FK Dukla Banská Bystrica - ŽP Šport Podbrezová 3:3 (0:1)

Góly: 52. Minčič (vlastný), 63. Polievka, 70. P. Vajda - 14. M. Pančík, 50. J. Pančík, 88. Minčič, ŽK: 40. Adámik, 89. Savič - 60. Kochan, 90.+ Podio, rozhodovali: Jaška - Ádám, Ferenc, 1150 divákov

Banská Bystrica: Budinský - De Vito, P. Vajda, Adámik, Savič - P. Mazan, Wojnar (51. Polievka), B. Ľupták, Dolný - Šovčík (80. Seye), Peňaška
Podbrezová: Maťašovský - Andrič (85. Karaš), Kupčík, Minčič, J. Pančík (66. Gál-Andrezly) - M. Pančík, Podio, Kochan, Snitka (76. Harvilko) - Vaščák, Nworah