FK Senica - Slovan Bratislava 1:2 v 29.kole CL, belasí na čele súťaže

NETKY.SK • 5 Máj 2011, 11:49 • 2 min

V stredajšom šlágri 29. kola futbalovej Corgoň ligy zvíťazil Slovan Bratislava na ihrisku FK Senica 2:1 a dostal sa do čela súťaže. Belasí majú na konte 56 bodov a druhá Senica má na konte o bod menej.

FK Senica - Slovan Bratislava 1:2 (1:0)
      Góly: 24. Diviš - 69. Božič, 88. Guede, ŽK: Guede, Dobrotka, Dosoudil, Putnocký, Rozhodoval: Vnuk, 3627 divákov.
      Zostavy a striedania: Senica: Bolek - Gorosito, Gajdošík, Pilár, Lukšík - Strnad (90. Hošek) - Diviš, Kóňa, M. Ďurica - Piroska - Smetana
      Slovan: Putnocký - Pauschek, Dobrotka, Dosoudil, Hrdlička - Bagayoko (78. Štepanovský), Guédé, Kiss (57. Kordič), Žofčák – Grendel (57. Božič), Šebo

Šance sa rodili pomaly, mužstvá sa do ofenzívy príliš neponáhľali. Až v 15. Minúte Grendelovu strelu spoza šestnástky vytlačil spod brvna pozorný Bolek. Vzápätí po rohovom kope sa lopta ideálne odrazila opäť ku Grendelovi, ale jeho prudká strela z 11 metrov si cestu do siete cez hradbu tiel nenašla. Na opačnej strane ešte Ďurica bránku hostí z priameho kopu neohrozil, ale po necelej polhodine predviedli domáci učebnicovú akciu. Center Lukšíka z vlastnej polovice predĺžil hlavou Smetana a Diviš nožníčkami poslal loptu k žrdi – 1:0. Aj v ďalších minútach však dominovali osobné súboje medzi šestnástkami. V 38. minúte vysunul Žofčák do „vápna“ Šeba, ale ten so zakončením zaváhal a jeho prízemnú strelu Bolek kryl. V závere polčasu mali hostia niekoľko štandardných situácií, ale bez vážnejšieho efektu, keď aj Žofčákov priamy kop letel tesne nad brvno. Gólom však podstatne viac zaváňala na šanca Smetanu, ktorý po spätnej hlavičke Strnada mieril zblízka a z voleja prudko nad. Ani po zmene strán sa hostia nedokázali presadiť v ofenzíve, chýbala im medzihra, zatiaľ čo domáci začali častejšie hroziť po brejkoch. Po Strnadovom dlhom autovom vhadzovaní sa snažili zakončiť hlavou Piroska a Smetana, lopta preletela tesne vedľa žrde. Po hodine hry zahrával Slovan rohový kop, ale Hrdličkov gólový volej domáci telom tečovali do autu. Bez adresáta zostala aj spätná hlavička Božiča pred prázdnu bránku, Guedeho delovku zastavila bočná sieť. Belasí vystupňovali aktivitu a výsledkom bola prudká strela Božiča z dobrých 20 metrov, ktorá si našla cestu za Bolekov chrbát - 1:1.     Hostia dostali chuť, v 73. minúte tesne nad brvno vypálil tiahlou strelou Žofčák. Domáci sa na čas stiahli, ožili až po presnej delovke Kóňu, ktorú s námahou Putnocký vytlačil. Vzápätí z gólovej parkety odmietol druhý gól Diviš a prišiel trest. V 87. minúte Žofčák do strany uvoľnil Gugedeho, ktorý poslal prihrávku na podnose pred Šeba a ten sa nemýlil - 1:2. O chvíľu mohol zvýšiť Kordič, ale Bolek loptu schoval pred ním do klbka.