Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. mar. 2023Benjamín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.02.2023 10:30 Zaujímavosti
Firmy patriace Ukrajincom využívajú virtuálne sídlo čoraz viac
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.02.2023 10:30 Zaujímavosti

Firmy patriace Ukrajincom využívajú virtuálne sídlo čoraz viacBratislava - Slovenské firmy a živnostníci stále častejšie využívajú výhody virtuálneho sídla.


Výnimkou nie sú ani ukrajinskí podnikatelia, ktorí si na Slovensku založili firmu. Analýza verejne dostupných dát ukazuje, že k 1.1.2023 bolo 524 aktívnych subjektov s adresou na virtuálnom sídle, v ktorých má konateľ (alebo spoločník) trvalý pobyt na Ukrajine. To predstavuje nárast o 44 % oproti 1.1.2022. Väčšina z týchto subjektov (cca 70 %) sídli v Bratislave, zatiaľ čo Košice zaujímajú 17% podiel. Tieto údaje ukazujú, že Ukrajinci využívajú virtuálne sídlo čoraz častejšie. Vlastníci a spoluvlastníci týchto firiem sú prevažne muži, približne 75 %. Medzi piatimi najčastejšie vyskytujúcimi sa ukrajinskými mužskými menami sú: Oleksandr, Dmytro, Andriu, Volodymyr a Ivan, zatiaľ čo medzi ženskými ukrajinskými menami prevládajú Olena, Tetiana, Kateryna, Anna a Nataliia. 29 % z firiem, kde figuruje ukrajinský občan (konateľ / spoločník) sú platcami DPH. MojeSidlo.sk - https://www.mojesidlo.sk/ - analyzuje vyše 95 subjektov konkurenčných poskytovateľov virtuálnych sídiel a trvalých pobytov na Slovensku. Vďaka pravidelnej analýze trhu a konkurenčných spoločností vnášame bližší pohľad na trh s virtuálnymi sídlami a prinášame zaujímavé zistenia. Rastie prirodzene a stabilne už od roku 2012. Služby portálu MojeSidlo.sk aktuálne využíva viac ako 11 900 subjektov, čím sa radí na prvé miesto v poskytovaní virtuálnych sídiel na Slovensku. reklama


Zdroj: TASR/ KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok