Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2023Lenka
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.01.2013 11:13 Ekonomika
Firma žiadajúca investičnú pomoc musí vytvoriť aspoň 15 % nových miest
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.01.2013 11:13 Ekonomika

Firma žiadajúca investičnú pomoc musí vytvoriť aspoň 15 % nových miestFirma žiadajúca investičnú pomoc musí vytvoriť aspoň 15 % nových miest - Slovensko Firmy žiadajúce o investičnú pomoc od štátu sa budú musieť od apríla tohto roka pripraviť na nové podmienky. Ich zmenu z dielne rezortu hospodárstva dnes schválil vládny ka


Firmy žiadajúce o investičnú pomoc od štátu sa budú musieť od apríla tohto roka pripraviť na nové podmienky. Ich zmenu z dielne rezortu hospodárstva dnes schválil vládny kabinet.
      Takéto spoločnosti budú musieť po novom garantovať vytvorenie aspoň 15 % novovytvorených pracovných miest z priemeru za posledných 12 mesiacov, kedy bol investičný zámer doručený rezortu hospodárstva alebo dopravy. Počet nových pracovníkov však nesmie byť nižší ako 40.
      Musí ísť o počet osôb zamestnaných na plný pracovný úväzok počas jedného roka, pričom práca na čiastočný úväzok a sezónne práce tvoria podiely ročných pracovných jednotiek. Ďalej miesta, ktoré zanikli počas obdobia 12 mesiacov, sa musia odpočítať od počtu pracovných miest vytvorených počas toho istého obdobia.
      Ak ide o firmu, ktorá žiada pomoc na rozšírenie výroby v existujúcom podniku, musí garantovať nárast výroby. Konkrétne v hodnotovom alebo objemovom vyjadrení minimálne o 15 % v porovnaní s priemerom za posledné tri finančné roky, ktoré predchádzajú podaniu žiadosti.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok