Fiorentina drží post lídra Serie A, Hamšíkov Neapol zdolal Udinese

NETKY.SK • 9 November 2015, 07:33 • 2 min

RÍM - V nedeľňajšom večernom súboji 12. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Fiorentiny na pôde Sampdorie Janov 2:0 a pri rovnosti 27 bodov si udržali vďaka lepšiemu skóre vedúcu pozíciu v tabuľke pred Interom Miláno. V drese Sampdorie zasiahol do diania v 65. minúte slovenský stredopoliar Dávid Ivan, v tom čase však už jeho tím prehrával 0:2.

V prestížnom rímskom derby zvíťazil AS nad Laziom 2:0. Skóre stretnutia otvoril už v 10. minúte z jedenástky bosniansky útočník Edin Džeko, po zmene strán zvýšil náskok "vlkov" reprezentant Pobrežia Slonoviny Gervinho. Úspešné ťaženie svojho tímu sledoval iba z lavičky náhradníkov slovenský reprezentant Norbert Győmbér.

Štvrtý je SSC Neapol, ktorý zdolal Udinese Calcio 1:0 po góle argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina z 53. minúty. Celý zápas v drese víťazov odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Úradujúci majster Juventus Turín síce v Empoli inkasoval ako prvý, no gólmi Maria Mandžukiča, Patrica Evru a Paula Dybalu napokon otočil na 3:1 a získal všetky tri body.

Na posledné miesto spadlo Carpi, ktoré prehralo so Sassuolom 0:1. Pri rovnosti 6 bodov s predposledným Hellasom Verona má horšie skóre.

sumáre - 12. kolo:

Sampdoria Janov - AC Fiorentina 0:2 (0:1)

Frosinone Calcio - FC Janov 2:2 (2:1)

Góly: 31. Blanchard, 38. Diakite - 6. Pavoletti, 75. Gakpe, ČK: 36. De Maio (Janov)

US Cittá di Palermo - Chievo Verona 1:0 (0:0)

Gól: 71. Gilardino

US Sassuolo Calcio - Carpi FC 1909 1:0 (1:0)

Gól: 28. Sansone