Fíni zdolali Rusov v nájazdoch

NETKY.SK • 13 Máj 2015, 07:26 • 2 min

PRAHA - Fínska hokejová reprezentácia uspela v záverečnom súboji v základných skupinách na 79. majstrovstvách sveta v Česku, keď v utorok večer zdolala ruskú "zbornú" 3:2 po samostatných nájazdoch. Fíni skončili v tabuľke ostravskej B-skupiny na 2. mieste za tímom USA, Rusi obsadili tretiu pozíciu.

V úvodnej tretine boli aktívnejší Rusi a svoju prevahu korunovali gólom Moziakina v 19. min. Fínom sa podarilo vyrovnať v presilovej hre, keď vylúčenie Anisimova potrestal Barkov. V 55. min zneškodnil Rinne pokusy Čudinova aj Dadonova, no na dorážku Panarina už nemal nárok. Predĺženie zariadil o tri minúty neskôr Donskoi, ktorý sa najlepšie zorientoval pred Bobrovským. Práve Donskoi neskôr rozhodol o triumfe Fínov v nájazdoch.

Výsledok:
B-skupina (Ostrava):
Fínsko - Rusko 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Barkov (Pesonen, J. Jokinen), 58. Donskoi (Barko, J. Jokinen), rozhodujúci sam. nájazd Donskoi - 19. Moziakin (Malkin, Kuľomin), 55. Panarin (Dadonov, Čudinov)
Vylúčení: 0:3 na 2 min, navyše: Komarov (Fín.) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord, Björk (obaja Švéd.) - Lederer (ČR), Schrader (Nem.), 8812 divákov

8. Slovinsko 7 1 0 0 6 9:22 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.