Fíni v príprave pred Svetovým pohárom zdolali Švédov

NETKY.SK • 9 September 2016, 08:56 • 2 min

HELSINKI - Hokejisti Fínska vo štvrtok zvíťazili nad Švédmi 3:2 po predĺžení v prípravnom zápase pred Svetovým pohárom (17. septembra - 1. októbra).

Góly domácich v riadnom čase strelili Barkov a Mikael Granlund, na opačnej strane sa presadil Eriksson a Söderberg. O víťazstve Fínov rozhodol v poslednej minúte predĺženia Olli Määttä. Odvetné stretnutie oboch tímov je na programe v sobotu 10. septembra o 18.00 h v Göteborgu.

Fínsko - Švédsko 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 35. Barkov, 56. Mikael Granlund (M. Koivu), 65. Määttä (Barkov, J. Jokinen) - 37. Eriksson (Hedman, D. Sedin), 50. Söderberg (Rakell, Landeskog), 11 634 divákov

Fínsko: Rinne - Määttä, Ristolainen, Jokipakka, Vatanen, Pokka, Lindell - J. Jokinen, Barkov, Laine - Donskoi, M. Koivu, Mikael Granlund - Lehtera, Filppula, Teräväinen - Korpikoski, Haula, Komarov
Švédsko: Markström (32. Enroth) - E. Karlsson, Ekholm, Stralman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson - Eriksson, H. Sedin, D. Sedin - Hörnqvist, Bäckström, F. Forsberg - Silfverberg, Krüger, Hagelin - Rakell, Söderberg, Landeskog