Fíni poľahky zdolali Kanadu a vyhrali B-skupinu

NETKY.SK • 18 Máj 2016, 07:07 • 2 min

PETROHRAD - Hokejisti Fínska zvíťazili v utorok večer nad Kanadou presvedčivo 4:0 a stali sa víťazmi petrohradskej základnej B-skupiny na 80. majstrovstvách sveta v Rusku.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre stretnutia v 27. min obranca Tommi Kivistö, o desať minút zvýšil pre Suomi Leo Komarov a do konca prostrednej časti upravil na rozdiel troch gólov Mika Pyörala. V úvode tretej dvadsaťminútovky dal štvrtý gól Fínov Jarno Koskiranta a zavŕšil nečakane pohodlné víťazstvo nad obhajcom minuloročného prvenstva. Fínsko vyhralo v B-skupine všetkých sedem zápasov a vo štvrtkovom štvrťfinále sa stretne s Dánskom. Kanada si zmeria sily so Švédskom, zvyšné dvojice tvoria USA - Česko a Nemecko - Rusko.

B-skupina (Petrohrad):
Kanada - Fínsko 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 27. Kivistö (Rantanen), 37. L. Komarov (Granlund), 39. Pyörala (Aho), 43. Koskiranta (Pyörala)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Wehrli (Švaj.) - Lhotský (ČR), Ritter (USA)

8. Maďarsko 7 1 0 0 6 12:31 3 - zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.