Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2023Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
25.01.2023 16:30 Ekonomika
Finančná správa v elektronickom DP doplnila automatický výpočet daňového bonusu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.01.2023 16:30 Ekonomika

Finančná správa v elektronickom DP doplnila automatický výpočet daňového bonusuBratislava - Vypĺňanie daňového priznania za rok 2022 elektronickou formou na portáli finančnej správy po novom zjednoduší automatický výpočet daňového bonusu na dieťa.


Finančná správa zapracovala legislatívne podmienky vzniku nároku na tento bonus v rámci vecných a logických kontrol pre vyplnenie elektronického dokumentu. "V katalógu elektronických formulárov k dani z príjmu fyzických osôb typ A aj typu B dostupných na PFS bol zapracovaný automatický výpočet daňového bonusu za obidva polroky roku 2022. Daňovníkovi, ktorý má naň nárok, pri vypĺňaní príslušných riadkov daňového priznania systém automaticky predvyplní sumu daňového bonusu. Tá by mala vychádzať zo správne zadaných vstupných parametrov - jeho príjmu, počtu detí, ich veku a ďalších potrebných údajov," priblížila hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská. Pre druhý polrok 2022, za ktorý má daňovník možnosť vybrať si pre neho výhodnejší výpočet daňového bonusu, je v elektronických formulároch zapracovaný algoritmus, ktorý prepočíta obidva spôsoby. "Daňovníkovi tak predvyplní vyššiu, a teda pre neho výhodnejšiu sumu. Finančná správa upozorňuje klientov, aby vypĺňaniu daňového priznania elektronicky na portáli finančnej správy venovali náležitú pozornosť," doplnila Rybanská. Upozornila, že v praxi môžu vzniknúť rôzne situácie pre výpočet výšky daňového bonusu. V súčasnosti preto finančná správa pripravuje materiál, ktorý bude obsahovať čo najväčší počet konkrétnych prípadov. Všeobecná informácia k nároku na daňový bonus za rok 2022 je zverejnená na jej portáli.reklama


reklama


Zdroj: TASR/ KBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok