Finále v drifte vyhral Poliak Stolarski, celkové prvenstvo pre Taliana Contiho

NETKY.SK • 21 Október 2013, 13:00 • 2 min

ORECHOVÁ POTÔŇ – V nedeľu podvečer sme spoznali meno nového majstra Európy v driftovaní. Finálové závody na Slovakia Ringu vyhral výborne jazdiaci Poliak Bartosz Stolarski, ktorý v poslednej tandemovej jazde sezóny zdolal celkového víťaza za rok 2013, Taliana Francesca Contiho. Slovenský pretekár Norbert Kováčik skončil na celkovom piatom mieste.

V krásnom jesennom počasí pri teplote okolo 16°C sa tandemové jazdy začali o 14:00. V play off malo Slovensko až troch zástupcov: Roman Kolesár, Norbert Kováčik a Igor Ochotnícky (všetci traja na BMW E46 M3). Všetkých našich jazdcov však sprevádzala smola a do finálnych súbojov sa prebojoval iba Norbert Kováčik. Keďže v celkovom súčte ho predbehol Francúz Benjamin Boulbes, svoju tretiu pozíciu v celkovom poradí sezóny neudržal a skončil až na štvrtom mieste.

Práve francúzsky jazdec odsunul vďaka dvojitému bodovému zisku na tretie miesto aj minuloročného šampióna Adama Kerényiho z Maďarska, ktorý na Slovakia Ringu skončil v play off skôr, ako jeho rival. Pri rovnosti bodov oboch jazdcov rozhodovalo práve Francúzovo lepšie umiestnenie počas slovenského finále. Na prvom mieste zostal neohrozený Talian Conti, ktorý podával počas sezóny mimoriadne vyrovnané výkony a na Slovakia Ringu ho porazil iba poľský majster Bartosz „Bartek“ Stolarski.

Práve poľský jazdec si získaval počas kvalifikácie a play off najväčšie ovácie publika a zaslúžene vyhral svoje prvé finálové preteky na Slovensku. Spolu so zdolaným Contim predviedli najkrajší tandemový battle a symbolicky uzavreli sezónu 2013. V boji o tretie miesto zdolal Rumun Calin Ciortan maďarskú krásavicu Nikolett Szantó.

Viac informácií o atmosfére a zábery z driftových battle prinesieme v našej fotogalérii.