Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.01.2022 17:00 Kultúra
FILM Striedavá starostlivosť sa podobá zložitej vojenskej stratégii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2022 17:00 Kultúra

FILM Striedavá starostlivosť sa podobá zložitej vojenskej stratégiiKomédiu s názvom Striedavka natočil minulú jeseň režisér Petr Nikolaev, autor filmov Báječná léta pod psa, Príbeh kmotra, Lidice alebo Vybíjaná.


V hlavných úlohách sa v nej predstavia Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Jitka Čvančarová, Anna Polívková a Jiří Vyorálek, ktorí si zahrali bývalých alebo súčasných partnerov. Jednotlivé postavy majú deti z predošlých aj súčasných vzťahov a striedavo sa o ne starajú so svojimi novými a starými partnermi. Jednou z hlavných úloh pre všetkých je nájsť nového chlapa postave Anny Polívkovej, ktorá v procese partnerského „striedania“ ostala „na ocot“. Babičku, ktorej v dôsledku nastupujúceho Alzheimera začínajú vypadávať myšlienky, stvárnila Eva Holubová.

 

 

 

Moje, tvoje, naše – deti

 

„Skutočná životná láska je niekedy až tá druhá či dokonca tretia v poradí. Pravé partnerské šťastie môže človek nájsť až neskôr na ceste životom. Naša komédia Striedavka ukazuje, že život prináša často rôzne nečakané zákruty a jeho pevnou súčasťou nie sú len súčasné horúce milostné vzťahy, ale aj tie predchádzajúce,“ hovorí režisér Petr Nikolaev.

„Rodín, v ktorých platí heslo – moje deti, tvoje deti, naše deti – je celkom dosť a na ich fungovanie sme sa rozhodli pozrieť s nadhľadom a humorom,“ dodáva Nikolaev.

 

„Striedavka by mala byť vtipná, britká, s inteligentnými dialógmi, občas dojímavá. Postavená na ľahkých nohách. Vôbec by však nemala byť hlúpa. Dúfam, že taká bude. Verím, že zo strižne nakoniec vyjde komédia, za ktorú sa nikto z nás nebude musieť ospravedlňovať ani hanbiť,“ vyjadril sa po natáčaní predstaviteľ jedného z hlavných hrdinov Martin Hofmann.

 

Mohlo by vás zaujímať: The Rolling Stones oslávia 60 rokov na scéne. Britská pošta pre nich pripravila prekvapenie!

 

 

Keď treba, aj si ho postráži
 

Udržať chod jednej bežnej rodiny je často nadľudský výkon, postavy vo filme Striedavka však vďaka vzájomným zložito preplateným vzťahom tvoria naozaj „nadrozmernú“ rodinu. Jej fungovanie a dopĺňanie v rámci striedavej starostlivosti o deti sa už skôr podobá zložitej vojnovej stratégii. Organizáciu takého veľkého počtu ľudí sa hrdinovia rozhodnú vyriešiť prísnymi pravidlami a harmonogramom, lenže pri partnerských vzťahoch žiadny plán ani istota neexistujú. O svoje šťastie a lásku budú musieť všetci predsa len zabojovať.

 

 

„Moja postava trénera ženského ragbyového družstva má čoraz viac detí, ale jeho zaujíma predovšetkým šport. Má zrejme pocit, že sa to v tej rodine nejako všetko urobí samo. Nemyslí to zle, má dobré srdce. Celkom ho vystihuje situácia, keď svojej partnerke a matke svojho dieťaťa, ktorú si však akosi zabudol vziať, povie, že jej to dieťa teda postráži. Je skrátka milý!“ smeje sa Martin Hofmann pri rozprávaní o svojej postave. „Takže s hrdinom, ktorého hrám, nemám v podstate nič spoločné. Ja som určite milý o niečo menej. Ale na druhej strane zase viem, čo mám robiť, keď nedokážem dieťaťu znížiť teplotu,“ dodáva populárny český herec.

 

 

Na začiatku bolo jablko

 

„Striedavka je komédia, ale vo filme by sme chceli zachytiť rozličné emócie, nemala by to byť len zábava za každú cenu. Svojou náladou by sa film mal podobať napríklad snímke Báječná léta pod psa,“ hovorí Petr Nikolaev s narážkou na svoj predchádzajúci úspešný film. „Verím, že príbeh Striedavky bude divákom blízky, či už striedavú starostlivosť zažívajú na vlastnej koži, alebo majú na starosti len jednu rodinu, prípadne iba vzťah so svojím partnerom. Keď sme scenár poslali Martinovi Hofmannovi, nielenže tú rolu zobral, ale prišiel aj s množstvom pripomienok a vlastných nápadov,“ dodáva režisér.

 

 

„Krátko pred natáčaním nám Petr ukázal obrázok krásneho, hladkého, súmerného jablka zo supermarketu a obrázok jablka odtrhnutého zo záhrady na chalupe, ktoré nebolo reklamne dokonalé, ale bolo skutočné. ,Takáto by mala byť Striedavka,‘ povedal nám. Dobrá, vtipná, s nedokonalosťami života,“ prezradili producenti Martin Růžička a Jindřich Motýl z Luminar Film.

 

Vo filme Striedavka v každom prípade nebude chýbať situačný humor a gagy. V jednej uletenej scéne si napríklad Eva Holubová vyskúša aj zvieraciu kazajku.

 

 

 

Obsah filmu

 

Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka...

 

 

Premiéra v kinách je plánovaná na leto 2022.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Lucia Muráriková Bontonfilm Netky

Foto:  BontonfilmNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok