Ferencváros Budapešť zvíťazil nad ŠK Slovan Bratislava 2:1 v príprave

NETKY.SK • 7 Október 2016, 17:20 • 2 min

BUDAPEŠŤ - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v piatkovom prípravnom zápase s maďarským šampiónom Ferencvárosom Budapešť 1:2. Úradujúci slovenský vicemajster viedol od piatej minúty po góle Scheta, no Ferencváros už v deviatej minúte vyrovnal. O triumfe domácich rozhodol v 75. minúte Varga.

"Belasí" sa s Ferencvárosom stretli v pamätnom dvojzápase 1. kola Ligy majstrov 1992/93. Prvé stretnutie sa hralo na Tehelnom poli 16. septembra 1992 a Slovan pred 28.000 divákmi zvíťazil vysoko 4:1. Dvomi presnými zásahmi sa zaskvel Peter Dubovský, po góle pridali Pavol Gostič a Stanislav Moravec. Odveta v Budapešti sa skončila bezgólovou remízou a Slovan tak postúpil do ďalšieho kola, v ktorom už po výsledkoch 0:1 doma a 0:4 vonku nestačil na AC Miláno.

Ferencváros Budapešť - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 9. Djuričin, 75. Varga – 5. Schet, ŽK: Scott

zostava ŠK Slovan: Greif – Ligeon, Kotula (67. Laczkó), Vernon, Burnet – Scott (67. Antálek), de Kamps (46. Rigo) – Schet (46. Pliatsikas), Pinte, Kubík - Oršula