FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava 0:1

NETKY.SK • 3 Október 2011, 18:16 • 2 min

1. FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 61. Milinkovič. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Pribula, Bernardo - Kordič, Táborský, Grendel, 2811 divákov.
Zostavy a striedania:
1. FC Tatran Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - Petráš, Adam - De Sales (67. Žůrek), Katona (84. Guba), Pribula (82. De Oliveira) - Bernardo
Slovan Bratislava: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Štepanovský (90.+ Hartig) - Milinkovič (81. Lačný), Guédé, Kladrubský, Táborský - Kordič (63. Grendel), Šebo

V Prešove sa hral od úvodných minút medzišestnástkový futbal a aj preto prišla prvá strela na bránu až v 18. minúte. Domáci Petráš napriahol takmer z 25 metrov, no s jeho pokusom si Hroššo bez väčších problémov poradil. Ani v ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil a oba tímy si dávali pozor predovšetkým v obrane. V 30. minúte zaujal prienik Bernarda do šestnástky súpera, ale jeho strelu dokázal včas zblokovať hosťujúci obranca. O šesť minút neskôr sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Katona, avšak z hranice šestnástky vystrelil iba do priestoru, kde bol pripravený Hroššo. Druhý polčas odštartovala obrovská príležitosť domáceho Pitera-Bučka, ktorý po rohovom kope zakončil hlavou, no Hroššo so šťastím na dva razy zasiahol. Následná dorážka mierila mimo brány. V 50. minúte sa gólová situácia zopakovala, tentoraz zakončoval Bernardo a opäť sa vyznamenal gólman hostí. "Belasí" pôsobili chaoticky a preto Prešovčania pohrozili v 61. minúte, keď po akcii Katonu s Pribulom zakončil Adam tesne vedľa ľavej žrde. Domáci z tlaku nič nevyťažili, naopak z nasledujúceho protiútoku po centri Bagayoka z pravej strany skóroval z tesnej blízkosti Milinkovič - 0:1. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a na oboch stranách sa striedali ojedinelé príležitosti. Všetko mohla zmeniť situácia z 81. minúty, keď sa pred Hroššom ocitol sám striedajúci Žůrek, no brankár hostí opäť výborne zasiahol. Slovan si udržal najtesnejšie víťazstvo a z Prešova si odniesol tri body.