Favoriti postúpili ďalej, Liptovský Mikuláš poriadne vytrápil Slovan

NETKY.SK • 15 Marec 2018, 08:43 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na domácom ihrisku nad hráčmi MFK Tatran Liptovský Mikuláš tesne 4:3 v stredajšom stretnutí štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018. Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase po zásahu Dragana Andriča.

Po prestávke však dokázali "belasí" priebežne otočiť vo svoj prospech, keď sa najskôr presadil Vukan Savičevič po prihrávke Ricka van Haarena a potom prízemnou strelou po rohu Róbert Vittek. Záver priniesol gólovú prestrelku, keď najskôr dokázali druholigoví Liptáci dvakrát vyrovnať, no víťazstvo pre favorizovaných Bratislavčanov zabezpečil v nadstavenom čase slovinský útočník Andraž Šporar.

MŠK Žilina potvrdil úlohu favorita a zdolal treťoligové domáce Borčice 2:0. Víťazný gól strelil v prvom polčase Juraj Chvátal, ktorý zužitkoval prihrávku kapitána hostí Michala Škvarku. Ten mohol zdvojnásobiť náskok "šošonov", no jeho priamy kop skončil iba na spojnici domácej bránky. Po zmene strán mohli Žilinčania udrieť znova, Filip Balaj však najprv netrafil a neskôr loptu z bránkovej čiary vykopol jeden zo zadákov TJ Iskra. Napokon sa úradujúci majster dočkal aj druhého presného zásahu: v závere sa opäť presadil Chvátal.

Žilina a Slovan Bratislava doplnili medzi najlepšími štyrmi tímami v domácej pohárovej súťaži FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok. Dvojice súbojov o finále určí štvrtkový žreb, Slovnaft Cup vyvrcholí 1. mája 2018 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov štvrťfinále slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018:

TJ Iskra Borčice (III. liga) - MŠK Žilina 0:2 (0:1) - do semifinále postúpila Žilina
Góly: 26. a 81. Chvátal, ŽK: 39. Chynoradský, 41. Gamboš, 90. Róbert Petruš - 32. Pečovský, rozhodovali: Ochotnický - D. Poláček, Štrbo, 180 divákov

ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (II. liga) 4:3 (0:1) - do semifinále postúpil Slovan Bratislava
Góly: 68. a 83. Vittek, 55. V. Savičevič, 90.+ Šporar - 35. Andrič, 80. Očenáš, 87. Ivan Kotora, rozhodovali: Ziemba, Weiss, Špivák