Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.02.2018 09:59 Domov
Fakulta informatiky a informačných technológií STU získala medzinárodnú akreditáciu ako jediná na Slovensku aj v Česku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.02.2018 09:59 Domov

Fakulta informatiky a informačných technológií STU získala medzinárodnú akreditáciu ako jediná na Slovensku aj v ČeskuBRATISLAVA - Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) získala medzinárodnú akreditáciu, ktorú má Cambridge či Oxford.


Fakulta viac ako rok zhromažďovala podklady a pripravovala ich do formy, ako si vyžadovali pravidlá britskej akreditácie. Briti navštívili fakultu vlani koncom septembra a 18. januára britská akreditačná komisia odoslala list s vyjadrením, že fakulta získala akreditáciu pre všetky bakalárske a inžinierske študijné programy, ktoré v súčasnosti poskytuje.

 

Na rozdiel od slovenskej Akreditačnej komisie, britskú Inštitúciu pre inžinierstvo a technológie (IET) zaujímala aktuálnosť vzdelávania, či reaguje na vývoj v IT, objektivita a transparentnosť skúšok, spôsob komunikácie so študentmi, spolupráca s firmami a vnútorné systémy na zabezpečovanie kvality výučby. Pokiaľ ide o transparentnosť skúšok, do úvahy neprichádza ústne skúšanie, hoci je na Slovensku stále rozšírené. Pre objektivitu by mali byť ústne skúšky aspoň nahrávané a záznamy archivované. Z pohľadu spolupráce s firmami sú nevyhnutnosťou prednášky odborníkov z priemyslu na škole. Zástupcovia IET pritom nechceli hovoriť len s predstaviteľmi fakulty, ale aj so študentmi a partnermi z praxe.

Rovnako ako pre slovenskú komisiu aj pre britskú boli kľúčové vedecké výstupy, no nie ich objem, ale to, ako sa premietajú najnovšie poznatky do vzdelávacieho procesu a či k nim majú prístup aj študenti. Akreditačná komisia ocenila, že študenti sú už v bakalárskom štúdiu zapájaní do výskumu a sú spoluautormi väčšiny vedeckých výstupov. „Ocenili sme najmä silné zapojenie zástupcov priemyslu do študijných programov a obsahu výučby na fakulte, a pokiaľ ide o odporúčania, fakulta by mala venovať pozornosť kľúčovým zamestnancom, ich odbornému rastu a tréningom,“ povedal Mark Zwolinski z IET.

V jednotlivých čiastkových parametroch získala fakulta 80-krát najvyššie možné hodnotenie a v štyroch prípadoch druhé najvyššie možné hodnotenie.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok