F1: Rosberg zvíťazil v Bahrajne systémom štart-cieľ

NETKY.SK • 4 Apríl 2016, 07:25 • 2 min

SAKHIR - Nemecký jazdec Nico Rosberg v službách Mercedesu vyhral spôsobom štart-cieľ nedeľňajšiu Veľkú cenu Bahrajnu pretekov F1. Druhé miesto obsadil Fín Kimi Räikönnen na Ferrari, stupne víťazov doplnil Rosbergov tímový spolujazdec Brit Lewis Hamilton.

Veľký vzruch nastal už pred samotným štartom, keď musel pre poruchu motora odstúpiť po kvalifikácii tretí Nemec Sebastian Vettel. Prvé kolo prinieslo menšiu kolíziu Hamiltona s Bottasom, obaja však mohli v pretekoch pokračovať. Defekt dostal monopost Carlosa Sainza jr. a odlomené krídlo trápilo Sergia Peréza. V treťom kole skončil v boxoch Jolyon Palmer.

V ďalších kolách začal honbu za lepším umiestnením Räikkönen a Hamilton. Pre problémy odstúpil aj Button s Guttierezom. Vďaka veľkému počtu zastávok sa poradie neustále menilo. Záver už nepriniesol výraznejšie súboje a druhé víťazstvo v sezóne zaznamenal Rosberg. "Bol to úžasný víkend. Kľúčový bol štart a to, že som neurobil žiadnu chybu. Som šťastný a víťazstvo ma teší," povedal bezprostredne po finiši nemecký jazdec.

Räikönnen na margo pretekov uviedol: "Nebolo to úplne zlé. Štart sme zvládli, hneď po niekoľkých kolách sme boli za Nicom. Urobili sme, čo bolo v našich silách, ale nevyšlo to. Berieme druhé miesto, musí však prísť zlepšenie. Máme ešte pred sebou veľa práce, verím, že to víťazstvo príde." Stíhacia jazda priniesla Hamiltonovi miesto na pódiu. "Rozhodol zlý štart, kde prišla kolízia s Bottason. Našťastie, podarilo sa mi odviesť dobrú prácu a pre tím aj seba som získal dôležité body," vyhlásil jazdec Mercedesu.

VC Bahrajnu - výsledky:

1. Nico Rosberg (Nem./Mercedes) 1:33:34,696 h, 2. Kimi Räikkönen (Fín./Ferrari) +10,282, 3. Lewis Hamilton (V.Brit./Mercedes) +30,148, 4. Daniel Ricciardo (Aus./Red Bull) +62,494, 5. Romain Grosjean (Fran./Haas) +78,299, 6. Max Verstappen (Hol./Toro Rosso) +80,929, 7. Daniil Kvjat (Rus./Red Bull) +1 kolo, 8. Felipe Massa (Braz./Williams) +1 kolo, 9. Valtteri Bottas (Fín./Williams) +1 kolo, 10. Stoffel Vandoorne (Bel./McLaren) +1 kolo, 11. Kevin Magnussen (Dán./Renault) +1 kolo, 12. Marcus Ericcson (Švéd./Sauber) +1 kolo, 13. Pascal Wehrlein (Nem./Manor) +1 kolo, 14. Felipe Nasr (Braz./Sauber) +1 kolo, 15. Nico Hülkenberg (Nem./Force India) +1 kolo, 16. Sergio Perez (Mex./Force India) +1 kolo, 17. Rio Haryanto (Ind./Manor) +1 kolo, Carlos Sainz (Špa./Toro Rosso), Esteban Guttierez (Mex./Haas), Jenson Button (V.Brit./McLaren), Sebastian Vettel (Nem./Ferrari), Jolyon Palmer (V.Brit./Renault) - všetci nedokončili