BratislavaBratislava 19°
Charles Leclerc a Max Verstappen
10.07.2022 17:32 Šport
F1: Leclerc dobyl domácu pôdu Red Bullu, Schumacher s najlepším výkonom sezóny!

SPIELBERG – Ferrari vyhralo druhé preteky v rade, tentokrát sa na najvyšší stupienok postavil Charles Leclerc. Mick Schumacher dosiahol najlepší výsledok v kariére, keď na rýchlej trati v Rakúsku obsadil 6. miesto.

Ferrari oslavuje, no mohlo to byť double!

Charles Leclerc prekvapivo nestačil v kvalifikácii na Maxa Verstappena, čo v pretekoch vysoko napovedalo dominanciu Red Bullu. No už v špritnových pretekoch Ferrari ukázalo, že teraz má výbornú pretekovú rýchlosť.

Napokon do pretekov odštartoval z prvej pozície líder šampionátu Verstappen a dobrým štartom si dokázal udržať svoju pozíciu lídra. Leclerc sa od prvého kola dokázal držať Verstappena a DRSko mu pomáhalo útočiť na HolanďanaLeclerc sa pomerne skoro dostal cez Verstappena a začal Holanďanovi utekať. Verstappen okamžite zamieril do boxov a Red Bull zmenil stratégiu.

A post shared by FORMULA 1® (@f1)

Leclerc fantasticky manažoval preteky a o pozícii lídra bolo takmer rozhodnuté. Leclercov kolega Carlos Sainz mal taktiež dobré tempo a vyzeralo to tak, že trápiacemu sa Verstappenovi ostane iba 3. priečka. V závere pretekov sa Sainz dostal do palebnej pozície, no jeho motor vypovedal službu a víťaz posledných pretekov mal po chlebe.

V závere pretekov sa Leclerc potýkal s problémami svojho Ferrari, Tifosi sa začali obávať, že to nevydrží ani druhý monopost Ferrari. Nakoniec to Monačan zvládol dotiahnuť až do konca a získal svoje prvé víťazstvo od VC Austrálie.

Na 2. mieste došiel do cieľa Verstappen a pódium uzavrel Lewis Hamilton. Fantastický výkon predviedol Mick Schumacher, ktorý na monoposte Haas získal skvelé 6. miesto. Schumacher dokonca vyhral fanúšikovské ocenenie pretekára dňa.

Zdroj: Tasr, Netky, Oliver Petho