Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. aug. 2020Ľubomír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
24.01.2019 15:56 Zahraničie
Európsky parlament očakáva, že britská vláda predloží realizovateľný návrh na ďalší postup
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.01.2019 15:56 Zahraničie

Európsky parlament očakáva, že britská vláda predloží realizovateľný návrh na ďalší postupBRUSEL - Riadiaca skupina Európskeho parlamentu pre brexit (BSG) dnes prerokovala situáciu ohľadom brexitu v súvislosti s dôležitým minulotýždňovým hlasovaním v Británii a pondelkovým vyhlásením premiérky Theresy Mayovej. Vyzvala Veľkú Britániu, aby v nadchádzajúcich dňoch objasnila svoju pozíciu.


Riadiaca skupina pre brexit pod vedením svojho koordinátora, ktorým je Guy Verhofstadt, privítala rozhodnutie britskej vlády zrušiť poplatok pre občanov EÚ, ktorí podajú žiadosť o nový status v Spojenom kráľovstve - tento krok Európsky parlament od začiatku presadzoval. BSG tiež vyzvala členské štáty EÚ, aby nasledovali tento príklad vo vzťahu ku všetkým občanom Spojeného kráľovstva, ktorí majú bydlisko na ich území.

 


Riadiaca skupina zdôraznila, že po odmietnutí dohody o odchode z únie v dolnej snemovni britského parlamentu, musí vláda Spojeného kráľovstva spolupracovať so všetkými politickými stranami, aby prekonala túto krízu. Zo strany Spojeného kráľovstva očakáva, že čo najskôr predloží pozitívny a realizovateľný návrh na ďalší postup.

 


Skupina zopakovala, že zmluva o odstúpení od zmluvy je spravodlivá a nedá sa opätovne prerokovať. Platí to najmä pre poistku, ktorá zaručuje, že za žiadnych okolností nedôjde k zavedeniu tzv. tvrdej hranice vo vzťahu k Írsku a súčasne ostane zachovaná integrita jednotného trhu. EÚ má v tejto otázke jasnú a rozhodnú pozíciu a je zjednotená, a to aj napriek tomu, že dohodnutá poistka sa neplánuje použiť.

 


Riadiaca skupina uznala, že zamietnutie dohody zvyšuje šancu na neriadený odchod Spojeného kráľovstva z únie, ktorý nebude možné zmierniť akoukoľvek špecifickou dohodou medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom. Keďže neriadený odchod nikomu neposlúži, jediným zodpovedným postupom zostáva pokračovať a zintenzívniť prácu na plánovaní odchodu. BSG opätovne taktiež zdôraznila odhodlanie Európskeho parlamentu zabezpečiť, aby v takom prípade nedošlo k nepríjemnostiam pre občanov EÚ v Spojenom kráľovstve alebo občanov Spojeného kráľovstva v EÚ.

 


BSG sa znovu stretne bezprostredne po hlasovaní v britskom parlamente 29. januára, aby prediskutovala ďalšie kroky. V Európskom parlamente sa bude konať rozprava na zasadnutí 30. a 31. januára.

 

Instagram/bebadacicphotography

 

Riadiacu skupinu pre brexit tvoria okrem spomínaného Verhofstadta aj Elmar Brok, Roberto Gualtieri, Philippe Lamberts, Gabriele Zimmer a Danuta Hübnerová.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: L.Č. netky.sk/SITA

Foto:  Pixabay, Instagram, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok