Testovaných na slovensku
15155
Infikovaných na slovensku
485
Infikovaných svetovo
1203256
Úmrtí svetovo
64787
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Phil Hogan
Phil Hogan
26.07.2019 17:21 Ekonomika
Európska únia predstavila ďalšiu pomoc pre európskych poľnohospodárov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.07.2019 17:21 Ekonomika

Európska únia predstavila ďalšiu pomoc pre európskych poľnohospodárovBUSEL - Európska komisia (EK) oznámila, že podporí poľnohospodárov v krajinách EÚ, ktorí čelia výnimočne suchému obdobiu.


Podľa oznámenia, ktoré eurokomisia zopakovala v piatok, európski poľnohospodári budú môcť na jednej strane získať vyššie percento záloh na priame platby a platby na rozvoj vidieka, a na strane druhej - aby mohli kŕmiť svoje zvieratá -, budú mať väčšiu flexibilitu pri využívaní pôdy, ktorá sa za normálnych okolností nepoužíva na výrobné účely.

 

Eurokomisár pre poľnohospodárstvo Phil Hogan v správe pre médiá upozornil, že dlhodobé teplotné podmienky majú priamy dopad na európskych poľnohospodárov.

 

"Komisia udržiava úzke kontakty s členskými štátmi a posudzuje situáciu na mieste. Sme pripravení pomôcť poľnohospodárom postihnutým suchom. Rozhodli sme sa preto zaviesť vyššie preddavky na platby, ako aj výnimky z určitých pravidiel ekologizácie s cieľom uľahčiť výrobu krmív pre zvieratá," opísal situáciu komisár.

 

 

Podľa jeho slov okrem podpory poskytovanej v rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky sa prijali aj dve rozhodnutia na pomoc poľnohospodárom.

 

Tí budú môcť získať vyššie zálohy, keď až 70 % ich priamych platieb a 85 % platieb týkajúcich sa rozvoja vidieka bude k dispozícii už v polovici októbra - na oživenie ich peňažných tokov.

 

Rovnako eurokomisia prijala aj výnimky z určitých požiadaviek na ekologizáciu. Tie sa budú vzťahovať na diverzifikáciu plodín a pravidiel v oblasti ekologického využitia pôdy ležiacej úhorom. Komisia môže zvážiť aj prijatie ďalších výnimiek týkajúcich sa ekologizácie agrárnej pôdy, ktoré poľnohospodárom umožnia väčšiu flexibilitu pri výrobe krmív.

 

Komisia pripomenula, že okrem neustáleho vyhodnocovania a analyzovania situácie so suchom prostredníctvom európskej sústavy vesmírnych družíc je v úzkom kontakte so všetkými členskými štátmi EÚ, aby získavala aktuálne informácie o dopadoch sucha pre poľnohospodárov na čo najnižšej možnej miestnej úrovni.

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok