Európska púť Interu Bratislava sa skončila

NETKY.SK • 27 November 2019, 20:47 • 2 min

BRATISLAVA - Basketbalisti Interu Bratislava sa rozlúčili s účinkovaním v Európskom pohári FIBA s prehrou, v záverečnom vystúpení v A-skupine podľahli doma Benfice Lisabon o štyri body.

Domáci basketbalisti odštartovali záverečné zápolenie v A-skupine dobre, lenže v úvodných minútach hostia vždy odpovedali rovnakou mincou. Benfica mala v tejto fáze mierne navrch, na čo Inter zareagoval oddychovým časom.

Po ňom zlepšili "žlto-čierni" svoj herný prejav. Aj vďaka početnosti trestných hodov vyhrali prvú štvrtinu napokon 24:20. Druhá 10-minútovka bola ako na hojdačke. V jednej chvíli sa Inter dokázal bodovo utrhnúť Trio Abrhám, Baťka a Skinner napokon priviedol svoj tím k stavu 46:44 po prvom polčase.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Inter, no v koncovke tretej štvrtiny sa ujali hostia vedenia 69:68. V záverečnej časti to dlho vyzeralo lepšie pre slovenského zástupcu, ale štyri minúty pred koncom sa hosťom podarilo obrátiť duel na svoju stranu. Domácim nevyšiel ani záverečný vabank a zápas napokon prehrali 91:95.

hlasy po zápase:

Aramis Naglič, tréner Interu: "Škoda, že sme to nedotiahli do konca. Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Rozhodla atletickosť, ťažko sa nám bránilo, mali sme 30 faulov. Myslím si, že to nebolo vhodné kritérium na domácu palubovku. Ideme ďalej, musíme sa sústrediť na našu ligu."

Richard Körner, hráč Interu: "Veľmi tesný zápas. Benfice sme boli jednoznačne rovnocenným súperom, keď nie o krok lepším. Žiaľ, aj niektoré verdikty rozhodcov boli sporné. Myslím si, že sme boli o krok lepším tímom."

Európsky pohár FIBA - A-skupina:

Inter Bratislava - Benfica Lisabon 91:95 (46:44)

Inter Bratislava: Baťka 23, Skinner 14, Abrhám 11, Bulatovič 7, Funderburk 6 (Ihring 12, Körner 9, Alcegaire 6, Bubalo 2, Kozlík 1)

Lisabon: Hollis 23, Coleman 22, Ireland 13 TH: 31/26 - 36/32, fauly: 30 - 24, trojky: 13 - 7, štvrtiny: 24:20, 22:24, 26:25, 19:26 rozhodovali: Horozov (Bul.), Männiste (Est.), Velikov (Bul.), 550 divákov.