Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcína SPUTNIK V
Vakcína SPUTNIK V
08.03.2021 13:23 Koronavirus
Európska lieková agentúra neodporúča núdzové použitie vakcíny Sputnik V
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.03.2021 13:23 Koronavirus

Európska lieková agentúra neodporúča núdzové použitie vakcíny Sputnik VEURÓPSKA ÚNIA - Európska lieková agentúra nalieha na štáty, aby SPUTNIK V nepoužívali ani núdzovo.


Európska lieková agentúra neodporúča núdzové používanie ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V. Informoval portál tn.nova.cz.

 

"Potrebujeme dokumenty na analýzu. Nemáme zatiaľ ani potrebné dáta o naočkovaných ľuďoch. Všetko je neznáme. Preto nalieham na štáty, aby nedávali súhlas ani k núdzovému využitiu," povedala predstaviteľka agentúry Christa Wirthumerová-Hocheová pre rakúsku televíznu stanicu ORF.

 

 

EMA musí najskôr preskúmať relevantné údaje, ktoré už má k dispozícii, povedala Wirthumerová-Hocheová podľa portálu kleinezeitung.at.

 

Súvisiaci článok: Vakcína Sputnik V môže Slovensku pomôcť poraziť pandémiu koronavírusu

 

Jediné dáta, ktoré Rusi zverejnili, sú iba obsahom jediného článku vo vedeckom časopise LancetPodľa neho by mala byť vakcína bezpečná a dosahovať by mala takmer 99% účinnosti. 

Nasadenie vakcíny Sputnik V alebo vakcín od čínskych výrobcov, ktoré rovnako neprešli schvaľovacím procesom na úrovni celej EÚ, prirovnala k „ruskej rulete“.  Dodala, že v dlhodobej budúcnosti sa bude v únii očkovať vakcínami proti rôznym variantom koronavírusu. Európska únia sa podľa nej bude snažiť, aby schvaľovanie nových generácií už registrovaných vakcín bolo rýchle.

 

Bude vás zaujímať: EMA plánuje vyhodnotiť vakcínu Sputnik V v kratšom čase

 

Neprezradila ako dlho celý proces potrvá, ale podľa nej prebehne na základe európskych štandardov pre kvalitu i bezpečnosť. 

 

Súvisiaci článok: Tajomné lietadlo, o ktorom média informovali, na Slovensko priviezlo vakcíny Sputnik V

 

V núdzovom režime už začalo ruskú vakcínu využívať Maďarsko. Prvé dodávky Sputnika V dorazili tiež k nám na Slovensko, kde neštandardné podmienky nákupu tejto vakcíny vyvolali búrlivé reakcie, ba dokonca vládnu kízu. Používanie Sputnika V zvažuje aj česká vláda.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok