Testovaných na slovensku
15155
Infikovaných na slovensku
485
Infikovaných svetovo
1203256
Úmrtí svetovo
64787
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Európska komisia prijala nové pravidlá o cezhraničných insolventných konaniach
Európska komisia prijala nové pravidlá o cezhraničných insolventných konaniach
26.06.2017 14:04 Ekonomika
Európska komisia schválila celoplošné pravidlá, ktoré majú zlepšiť vymáhanie pohľadávok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.06.2017 14:04 Ekonomika

Európska komisia schválila celoplošné pravidlá, ktoré majú zlepšiť vymáhanie pohľadávokBRUSEL - Európska komisia (EK) dnes oznámila že oddnes začínajú platiť v celej Európskej únii nové pravidlá o cezhraničných insolventných konaniach.


Ich cieľom je zlepšiť vymáhanie pohľadávok v cezhraničných insolventných konaniach. Ide o pravidlá, ktoré EK navrhla ešte v roku 2012 a ktoré poslanci Európskeho parlamentu schválili v roku 2015.

 

Nové pravidlá zaistia lepšiu účinnosť a efektívnosť kolektívnych postupov cezhraničného vymáhania pohľadávok. Pre podniky to bude znamenať ľahšiu reštrukturalizáciu a pre veriteľov vyššiu návratnosť.

 

Nariadenie sa okrem riešenia sporov o právomoc v cezhraničných insolventných konaniach zaoberá aj uznávaním súdnych rozhodnutí súvisiacich s insolvenčnými konaniami v celej EÚ.

 

Prvý podpredseda EK Frans Timmermans uviedol, že firmy, ktoré v rámci podnikania na vnútornom trhu EÚ potrebujú reštrukturalizovať, by nemali narážať na prekážky súvisiace s tým, aké vnútroštátne právne predpisy sa majú uplatniť a ani vnútroštátne hranice by nemali byť prekážkou toho, že veritelia získajú späť svoje pohľadávky.

 

Podľa slov eurokomisárky pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věry Jourovej nové nariadenie uľahčí cezhraničné konkurzné konania v rámci EÚ a zabráni "bankrotovej turistike".

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok