Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcinácia proti ochoreniu Covid 19
Vakcinácia proti ochoreniu Covid 19
20.01.2021 07:03 Zahraničie
Európska komisia predstavila kroky pre jednotný boj proti pandémii. Patrí medzi ne i urýchlenie vakcinácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.01.2021 07:03 Zahraničie

Európska komisia predstavila kroky pre jednotný boj proti pandémii. Patrí medzi ne i urýchlenie vakcinácieEurópska komisia predstavila kroky potrebné na posilnenie jednotného boja proti pandémii koronavírusu. Vyzýva členské štáty Európskej únie, aby urýchlili vakcináciu.


Európska komisia predstavila kroky potrebné na posilnenie jednotného boja proti pandémii koronavírusu. Vyzýva členské štáty Európskej únie, aby urýchlili vakcináciu. Do do marca 2021 by malo byť v každom členskom štáte zaočkovaných minimálne 80 % ľudí nad 80 rokov a 80 % odborníkov z oblasti zdravotníctva a sociálnej starostlivosti a do leta by mali zaočkovať minimálne 70 % dospelej populácie

 

 

„Očkovanie je nevyhnutné na prekonanie tejto krízy. Už sme zabezpečili dostatok vakcín pre celú populáciu Európskej únie. Teraz musíme urýchliť dodávanie a urýchliť očkovanie. Naším cieľom je dať do leta zaočkovať 70 % našej dospelej populácie. To by mohol byť zlom v našom boji proti tomuto vírusu. Túto pandémiu však ukončíme, až keď budú mať všetci ľudia na svete prístup k vakcínam. Zintenzívnime svoje úsilie pri zabezpečovaní vakcín pre našich susedov a partnerov na celom svete," vyjadrila sa predsedníčka komisie Ursula von der Leyenová.

 Európska komisia vyzýva členské štáty, aby pokračovali s používaním opatrení ako je sociálny odstup, obmedzenie sociálnych kontaktov , boj s dezinformáciami, cestovné obmedzenia, posilnilnenie testovania a trasovanie kontaktov. Členské štáty by mali zvýšiť sekvenovanie, čo je určenie primárnej štruktúry, t.j. určenie poradia nukleotidov v reťazci DNA  genómu koronavírusu, na najmenej 5 % a pokiaľ možno 10 % z pozitívnych vzoriek, aby mohli lepšie identifikovať vývoj variantov koronavírus, alebo identifikovať nové.

 


Zdôrazňuje, že je tiež potrebné urobiť viac pre podporu systémov zdravotnej starostlivosti a pomôcť partnerom Európskej únie na západnom Balkáne, v Južnom a východnom susedstve a v Afrike.

Na zabezpečenie včasného prístupu k očkovacím látkam bude zriadený mechanizmus v rámci iniciatívy Team Europe na štruktúrovanie poskytovania očkovacích látok zdieľaných členskými štátmi s partnerskými krajinami. To by umožnilo EÚ zdieľať s partnerskými krajinami prístup k zhruba 2,3 miliarde dávok vakcín.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb European CommissionNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok