EURO 2020: Online zápas SLOVENSKO - ŠPANIELSKO

NETKY.SK • 23 Jún 2021, 17:55 • 2 min

SEVILLA - Slovenskí futbalisti nastupujú na posledný zápas skupinovej fázy EURO 2020. Čaká nás favorit skupiny Španielsko. Slováci potrebujú na priamy postup získať aspoň bod.

2. polčas

Prehrávame proti Španielsku 0:5. Slovensko končí svoje účinkovanie na EURE 2020.

Na úplnom konci ešte dostáva žltú kartu Milan Škriniar.

Španieli sa snažia útočiť aj na konci zápasu. Alcantara hľadal Jordiho Albu, ale center bol nepresný.

Nadstavujú sa 4 minúty.

90. minúta - Hamšíka strieda Beneš.

Španielsko je pri lopte takmer celý zápas. Naposledy sme na tohtoročnom Eure vystrelili ešte proti Poľsku v prvom zápase, keď Škriniar korigoval na 2:1 pre našich.

80. minúta - Obrovské šance na španielskej strane. Najprv z jednej strany Traoré a neskôr center z druhe strany. Takmer šiesty gól v našej sieti.

Strely celkovo 15:3 a na bránu 7:0 pre Španielsko.

20 minút do konca dostávame ďalší gól. 0:5 - Od Torresa sa lopta dostala ku Kuckovi a ten bohužiaľ nevykopol, ale len trafil našu bránu.

Strieda aj náš súper. Odchádza Busquets a Garcia. Striedajú Pau Torres a Thiago Alcantara.

Striedame - Tomáš Suslov a Vladimír Weiss menia Maka a Haraslína.

Prvý dotyk s loptou Torressa a dáva pätičkou gól. Stav sa zvyšuje na 0:4. Pred bránu mu prihrával Sarabia.

66. minúta - Z ihriska odchádza Alvaro Morata, strieda ho Ferran Torres.

61. minúta - druhá strela našich v druhom polčase. Haraslín však pálil nad.

56. minúta - Sarabia zvyšuje na 3:0 po prihrávke od Jordiho Albu.

54. minúta - Hubočan vysunul Ďuriša, ktorý však strieľal skoro.

49. minúta - Dúbravka prvýkrát pri lopte.

Šatka dvomi kolmicami našiel Hubočana. Ten prvýkrát našiel Ďuriša, náš útočník už vystreliť nestihol. Druhýkrát sme to skúsili prihrávkou pred bránu, ale Haraslín sa k lopte nedostal.

Robíme dvojnásobné striedanie. Na trávnik prichádza Michal Ďuriš a Stanislav Lobotka. Končia Ondrej Duda a Jakub Hromada.

1. polčas

Prvý polčas končí za stavu 0:2.

45+2. minúta - po rohovom kope Hromada zle odkopol, trafil Pedriho, ten oblúčikom našiel Morena, išiel po ňom Dúbravka, no stihol odcentrovať na Laporteho, ktorý vsietil prvý gól za národný tím.

45. minúta - Koke spoza 16-stky vypálil na Dúbravku. Lopta šla mimo, no natiahla nášho brankára.

Slovensko zatiaľ bez strely na bránu.

Španieli napádajú našu nahrávku s dvomi aj tromi hráčmi.

41. minúta - Šatka opäť nedostatočne odkopol, loptu zachytil našťastie Duda a bol navyše faulovaný Kokem.

39. minúta - Kapitán Španielska Busquets dostáva žltú kartu.

35. minúta - šanca aj na našej strane. Hamšík sa snažil vysunúť Dudu, ktorý napokon aj zakončil, no mimo brány. Navyše bol odmávaný ofsajd.

Po polhodine hry prehrávame 0:1.

Šatka obrovská chyba. Španieli získali loptu. Sarabia vystrelil do brvna, Dúbravka si následne sklepol loptu do siete.

28. minúta - Zahrávame priamy kop. Koke fauloval Hromadu. Škriniar hlavičkoval do 16-stky, no nikto z našich tam nebol.

Dúbravka čaruje v našej bráne. Po 25. minútach hry mali Španieli štyri gólové šance.

18. minúta - Pedri našiel úplne voľného Sarabiu pred bránou. Netrafil. Opäť veľká šanca, Morata nezasiahol hlavou, po ňom netrafil ani Pedri.

15. minúta zápasu, stav 0:0.

Morata si postavil loptu na biely bod a Dúbravka chytá!

Španielsko zahráva pokutový kop po faule, ktorý rozhodcovia dlho rozoberali. Previnil sa údajne Hromada proti Kokemu, ktorého nevidel.

V 7. minúte centroval pred našu bránu Sarabia na Moratu. Dúbravka chytá vo vzduchu.

Prvú šancu v zápase mali v 5. minúte Španieli, ale Dúbravka kryl Moratovu strelu.

Zostava

Nastupujeme s dvomi zmenami. Do zákaldu sa oproti zápasu proti Švédom vracajú Hromada a Haraslín.