Anketa Netky.sk : Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. dec. 2019Otília
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Komisárka EÚ pre obchod Cecilia Malmströmová
Komisárka EÚ pre obchod Cecilia Malmströmová
19.09.2017 18:15 Ekonomika
EÚ v OSN presadila iniciatívu s názvom Aliancia za obchod bez mučenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.09.2017 18:15 Ekonomika

EÚ v OSN presadila iniciatívu s názvom Aliancia za obchod bez mučeniaNEW YORK - Komisárka EÚ pre obchod Cecilia Malmströmová dnes potvrdila, že v rámci ministerského zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku v pondelok večer spustila medzinárodnú Alianciu za obchod bez mučenia.


Iniciatíva s celkovým počtom 58 zúčastnených krajín, ktorá podľa Malmströmovej predstavuje spoločné úsilie Európskej únie, Argentíny a Mongolska, sa zameriava na zastavenie obchodovania s tovarom používaným pri popravách alebo mučení.

 

"Medzinárodné právo zakazuje mučenie za akýchkoľvek okolností. Aj napriek tomu sa obchoduje s nástrojmi smrti a bolesti po celom svete," pripomenula komisárka v správe pre médiá. Spresnila, že k takýmto nástrojom patria obušky s kovovými hrotmi, elektrošokové pásy a držiaky používané počas mučenia elektrickým prúdom, ako aj chemické látky používané na popravu ľudí a injekčné systémy na ich nedobrovoľnú aplikáciu. "Tieto výrobky nemajú iný účel, než spôsobovať bolesť a zabíjať ľudí," upozornila.

 

Malmströmová vyjadrila radosť, že k spoločnej deklarácii EÚ, Argentíny a Mongolska sa pripojil taký veľký počet krajín sveta, z Afriky, Ameriky, Ázie aj Európy, a odkázala, že takýto spoločný postoj je jasným posolstvom, že tento druh obchodu "už nebude tolerovaný".

 

Prihlásením sa do Aliancie za obchod bez mučenia signatárske krajiny vyjadrili súhlas so štyrmi akčnými bodmi: prijať opatrenia na kontrolu a obmedzenie vývozu tohto tovaru; vybaviť colné orgány vhodnými nástrojmi pre monitorovanie obchodných tokov, výmenu informácií a identifikáciu nových produktov; poskytnúť technickú pomoc krajinám, ktoré zavádzajú zákony zakazujúce tento druh obchodu, a vzájomne si vymienať postupy pre účinné systémy kontroly a presadzovania práva.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok