Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. feb. 2019Jaromír
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.06.2018 09:00 Ekonomika
EÚ poskytne Slovensku a Bulharsku 118 miliónov eur na vyraďovanie jadrových zariadení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2018 09:00 Ekonomika

EÚ poskytne Slovensku a Bulharsku 118 miliónov eur na vyraďovanie jadrových zariadeníBRATISLAVA - Európska komisia v budúcom dlhodobom rozpočte EÚ na obdobie 2021 až 2027 navrhuje výrazné zvýšenie financovania bezpečnosti z 3,5 miliardy eur na 4,8 miliardy eur.


Z týchto peňazí sa majú vyčleniť aj prostriedky, ktoré pomôžu členským štátom pri procese likvidácie jadrových zariadení. V období 2021 – 2027 poskytne únia na tento účel podporu vo výške 118 miliónov eur Slovensku a Bulharsku a 552 miliónov eur Litve. Informovalo o tom v stredu Zastúpenie Európskej komisie v SR v tlačovej správe.

Programy pomoci EÚ na vyraďovanie jadrových zariadení z prevádzky majú pomáhať členským štátom v procese likvidácie a odstavovania jadrových zariadení v poslednej etape ich životného cyklu a zároveň dodržiavať najvyššiu úroveň bezpečnosti. „Pokračovanie finančného príspevku EÚ pre Jaslovské Bohunice je mimoriadne dôležité. Preto som od začiatku presadzoval, aby figuroval v príslušnom rozpočtovom návrhu na roky 2021 až 2027. Predbežne pre Slovensko navrhujeme sumu 55 miliónov eur, no predpokladám, že nebude konečná,” uviedol k téme slovenský eurokomisár a podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič.

Ďalších 348 miliónov eur sa podľa Šefčoviča pridelí výskumným zariadeniam Európskej komisie na účely vyraďovania zariadení z prevádzky a nakladania s rádioaktívnym odpadom a 160 miliónov eur sa vynaloží na podporu opatrení všeobecnej jadrovej bezpečnosti a ochrany.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok