Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jan. 2022Gejza
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Sídlo Európskej komisie, Brusel, Belgicko.
Sídlo Európskej komisie, Brusel, Belgicko.
29.06.2021 10:53 Ekonomika
EÚ poskytla stovky miliónov na obnovu Európy, časť sumy dostane aj Slovensko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.06.2021 10:53 Ekonomika

EÚ poskytla stovky miliónov na obnovu Európy, časť sumy dostane aj SlovenskoBRUSEL - Európska komisia (EK) v pondelok vyplatila 800 miliónov eur v prvých platbách v rámci nástroja NextGenerationEU na obnovu Európy po pandémii.


Platby z balíka opatrení REACT-EU budú smerovať 41 národným a regionálnym programom v 16 členských štátoch, a to konkrétne vo Francúzsku, Grécku, Česku, Nemecku, Poľsku, Litve, Holandsku, Slovensku, Estónsku, Rakúsku, Dánsku, Fínsku, Bulharsku, Švédsku, Portugalsku a Chorvátsku.

 

 

Finančné prostriedky v rámci REACT-EU predstavujú ďalšie zdroje pre existujúce programy politiky súdržnosti, pripomína na svojej webstránke EK.

 

Odkiaľ prišli peniaze? 
Dodatočné zdroje EÚ primárne poskytne prostredníctvom Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) a Európskeho sociálneho fondu (ESF), a to vrátane Iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých ľudí (YEI). Čast peňazí tiež doplní prostriedky z Fondu európskej pomoci pre najviac odkázané osoby (FEAD) na obdobie rokov 2014 - 2020.

Podmienky použitia dodatočných prostriedkov pre členské štáty sú zjednodušené. Národné spolufinancovanie nie je povinné a teda EÚ môže pokryť 100 percent nákladov, ak to členské štáty považujú za potrebné.

 

 

Okamžitá likvidita v podobe predbežného financovania vo výške 11 percent pomôže zase zabezpečiť rýchle zavedenie tejto podpory a zabrániť vzniku prekážok.

 

Neexistujú tiež podmienky ani požiadavky na tematické zameranie alebo rozdelenie podľa kategórií regiónov, pričom sú možné prevody medzi EFRR a ESF. Projekty spred 1. februára 2020 je možné vyplatiť so spätnou platnosťou.

Opatrenia v rámci REACT-EÚ premostia reakciu na núdzové situácie a dlhodobé investície. Posilnia odolnosť systémov zdravotnej starostlivosti, zachovajú a vytvoria pracovné miesta, podporia najzraniteľnejšie osoby v spoločnosti a poskytnú prevádzkový kapitál a investičnú podporu pre malé a stredné podniky.

 

 

Balík financuje cielené opatrenia pre zelené a digitálne prechody s cieľom rýchlo riešiť negatívne následky pandémie, napríklad prostredníctvom investícií do energetickej efektívnosti, ekologizácie miest a digitalizácie.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok