Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2022Kristína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.
02.12.2021 15:52 Environetky
EÚ pohrozila Slovensku súdom
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2021 15:52 Environetky

EÚ pohrozila Slovensku súdomBRUSEL - Slovensko by malo zaviesť do svojej legislatívy revidovanú smernicu EÚ o podpore využívania energie z obnoviteľných zdrojov. Uviedla to vo štvrtok Európska komisia (EK) v rámci pravidelného mesačného balíka právnych krokov, v ktorom reaguje na porušenie spoločnej legislatívy zo strany členských krajín EÚ.


V oblasti Energia a klíma zaslala odôvodnené stanovisko Bulharsku a Slovensku, na ktoré nalieha, aby zaviedli revidovanú smernicu o podpore využívania energie z obnoviteľných zdrojov z roku 2018 do svojho vnútroštátneho práva.

 

 

Smernica poskytuje právny rámec pre rozvoj energie z obnoviteľných zdrojov vo všetkých odvetviach hospodárstva EÚ a stanovuje záväzný cieľ pre energiu z obnoviteľných zdrojov pre EÚ do roku 2030 vo výške aspoň 32 %. Okrem toho obsahuje nové ustanovenia, ktoré občanom umožnia zohrávať aktívnu úlohu pri rozvoji obnoviteľných zdrojov energie – najmä v komunitách obnoviteľných zdrojov energie a vlastnej spotrebe obnoviteľnej energie.

 

Prečítajte si tiež: Máme novú prírodnú rezerváciu Pralesy SR

 

Stanovuje zvýšený 14 % cieľ pre podiel obnoviteľných palív v doprave do roku 2030 a posilňuje kritériá na zabezpečenie udržateľnosti bioenergie. Členské štáty boli povinné uviesť do účinnosti zákony, iné právne predpisy a správne opatrenia potrebné na dosiahnutie súladu s touto smernicou do 30. júna 2021Bulharsko ani Slovensko neinformovali eurokomisiu o opatreniach prijatých na dosiahnutie súladu s touto smernicou.V dôsledku toho poslali obom členským štátom v júli 2021 formálnu výzvu a teraz posielajú odôvodnené stanoviská, keďže Bratislava ani Sofia zatiaľ neoznámili eurokomisii žiadne transpozičné opatrenia. V prípade neposkytnutia uspokojivej odpovede do 2 mesiacov, môže Komisia postúpiť prípady Súdnemu dvoru EÚ.

 

 

 

Možno vás zaujme: Satelitné snímky potvrdzujú úbytok našich lesov. Ktoré oblasti sú najviac postihnuté?

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Dedík

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok