Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.01.2019 08:55 Ekonomika
EÚ podporí stavbu ciest Východného partnerstva: Chcú tým vylepšiť hospodársky rast
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.01.2019 08:55 Ekonomika

EÚ podporí stavbu ciest Východného partnerstva: Chcú tým vylepšiť hospodársky rastBRUSEL - Európska komisia v utorok oznámila, že v spolupráci so Svetovou bankou pripravila investičný plán pre šesť krajín Východného partnerstva v rámci Transeurópskej dopravnej siete (TEN-T).


Cieľom plánu je zvýšiť vzájomnú dopravnú prepojenosť a hospodársky rast v partnerských krajinách.

 

Akčný plán sa zameria na prioritné projekty v Arménsku, Azerbajdžane, Bielorusku, Gruzínsku, Moldavsku a na Ukrajine. Podľa odhadov budú tieto projekty vyžadovať investície vo výške takmer 13 miliárd eur. Predpokladajú výstavbu okolo 4800 kilometrov cestnej siete a železničných tratí, šiestich prístavov a 11 logistických centier.

 

 

"Zlepšenie dopravných spojení v rámci regiónu Východného partnerstva, ako aj medzi týmto regiónom a Európskou úniou, má potenciál podporiť hospodársky rast a vytvárať nové pracovné príležitosti. Plán slúži tiež na zdôraznenie významu bezpečnosti cestnej premávky, ako aj digitálnych riešení v nových projektoch a na zosúladenie navrhovaných noriem so súčasnými postupmi EÚ," uviedla v správe pre médiá eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová.

 

Projekty zahrnuté do spoločného investičného plánu programu TEN-T boli identifikované spoločne s krajinami Východného partnerstva a s pomocou medzinárodných finančných inštitúcií.

 

 

Prioritné investície zahŕňajú krátkodobé projekty, ktoré sa majú dokončiť do roku 2020 a tiež dlhodobé projekty zamerané na zlepšenie dopravných spojení TEN-T do roku 2030.

 reklama


Zdroj: TASR, netky IK

Foto:  TASR, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok