Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. apr. 2021Estera
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Album je dostupný digitálne na všetkých streamovacích platformách.
Album je dostupný digitálne na všetkých streamovacích platformách.
22.03.2021 11:37 Kultúra
Erik Žigmund predstavuje debutový album Utópia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.03.2021 11:37 Kultúra

Erik Žigmund predstavuje debutový album UtópiaErik Žigmund je rodák z Trenčína. Momentálne študuje hru na gitare na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Popri štúdiu sa začal venovať aj vlastnej tvorbe.


Jeho hlavnou inšpiráciou bola hudba Amy Winehouse, na ktorej vyrastal. Ďalší interpreti, ktorí v ňom zanechali iskru a ovplyvnili jeho tvorbu sú Zaz, Stevie Wonder, Kimbra alebo Jorja Smith.

 

Na hudobnej scéne však nie je žiadny nováčik.
Počuť sme ho mohli v známych bratislavských podnikoch alebo v divadlách - Ticho a spol. v Bratislave, Bábkové divadlo v Žiline. Erik spolupracuje aj s tanečníčkou Dominikou Malenovskou, zakladateľkou NØIR Dance Company a jej tanečným kolektívom. V minulosti pracoval s Jurajom Korcom a jeho autorská tvorba odznela v jeho projekte Sólo nie len pre jedno telo. Na konte má tiež spolupráce s mnohými umelcami - Juliánou Hamranovou, Borekom Suchánkom, Norou Ibsenovou, či s Oliverom Kucharovičom.

 

 

Erik Žigmund je nepochybne mimoriadne talentovaný

Podarilo sa mu získať prvé miesto na Demovnici rádia FM a cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. V roku 2019 bol účastníkom na festivale takt v Novom Sade (Srbsko). Zatiaľ vydal 3 single – Naspäť tam, Bez slov, Silence. Dnes predstavuje debutový album s názvom Utópia.

 

 

12 skladieb, 12 osobných výpovedí

Utópia pozostáva z dvanástich skladieb. V každej z nich autor poukazuje na vzťahovú problematiku, nádej, či donca nenaplnenú lásku. Skladbami vyjadruje svoj postoj k partnerským vzťahom. Texty sú v angličtine aj v slovenčine, no ako sám hovorí ide o osobné výpovede. Intro uvádza charakter celého albumu a pripravuje poslucháča na skladbu Human, v ktorej spieva o predsudkoch či  podceňovaní sa. Súčasťou albumu je aj duet s názvom Vôňa, ktorý vytvorili v spolupráci so speváčkou s nezameniteľným hlasom - s Norou Ibsenovou. Poslucháčov poteší tiež skvelý basgitarista Oliver Kucharovič, ktorého si môžu vypočuť v piesni Chocolate. Skladbu Svetlo zložil pre svoju vernú priateľku Juliánu Hamranovú, ktorá bola pri jeho hudobných začiatokoch. Titulná skladba Utópia vyjadruje dlhodobý verný vzťah zo starých čias, aký je podľa autora možné vidieť len minimálne. Outro je zhudobnenou metaforou pre príchod človeka do neba.

 

 

Album sa nezameriava na jeden konkrétny štýl hudby. Spev, gitaru aj klavír si na album nahral sám, s husľami a cajonom mu pomohla Miroslava Čonková. Utópia je výsledkom práce Erika Horáka v jeho štúdiu LOSOSOUND a Escona Waldesa.

 

Album je dostupný digitálne na všetkých streamovacích platformách.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Miloš Cíbik

Foto:  Erik ŽigmundNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok